PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty ogrzewania domu - kocioł DeDietrich Zena MS 24 FF (zamknięta komora)



matgor23
30-08-2013, 09:34
Witam!

Mam pytanie odnośnie kotła jaki mam u siebie w domu. Jest to jednofunkcyjny DeDietrich Zena MS 24 FF z zamkniętą komorą spalania.

Moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy np serwisant jest w stanie zmniejszyć zużycie gazu w takim kotle? Chodzi mi czy może coś tam być nie do końca ok skalibrowane np. mieszanka spalin czy czegokolwiek? Wydaje mi się, że jest on dużo mniej oszczędny niż mój dawny zwykły przepływowy piecyk, czy jest to możliwe?

Drugie pytanie czy ktoś ma ten kocioł, albo gdzieś go montował pod ogrzewanie centralnego? Chciałbym się dowiedzieć jakby mniej więcej wychodziły rachunki, bo zastanawiam się czy kupować węgiel czy spróbować wpiąć się w instalację w tym roku i zobaczyć jak to będzie na gazie.
Dom ok.200m (parter - stara instalacja, piętro - nowa instalacja), ocieplony, okna nowe. Chodzi mi o przypuszczalne Wasze zdania, żeby później za miesiąc (mam odczyty z licznika) mi nie przyszedł ogromny rachunek.

gersik
31-08-2013, 18:18
Jeśli będziesz chciał się wpiąć z tym kotłem w starą instalację ( zapewne otwarta) to wiesz że musisz zamknąć obieg i instalacje przerobić na dwa układy zamknięty i otwarty chyba że kocioł gazowy będzie przystosowany do instalacji otwartej. Wracając do twojego pytania serwisant przy pierwszym uruchomieniu kotła powinien ustawić jak najlepsze warunki pracy . Ma do tego odpowiedni sprzęt.

matgor23
01-09-2013, 17:12
Jeśli będziesz chciał się wpiąć z tym kotłem w starą instalację ( zapewne otwarta) to wiesz że musisz zamknąć obieg i instalacje przerobić na dwa układy zamknięty i otwarty chyba że kocioł gazowy będzie przystosowany do instalacji otwartej. Wracając do twojego pytania serwisant przy pierwszym uruchomieniu kotła powinien ustawić jak najlepsze warunki pracy . Ma do tego odpowiedni sprzęt.

Tak, tak to wiem, że muszę zamknąć. TO jest możliwość, że jeszcze jak piec nie został odpowiednio skalibrowany pobiera więcej gazu?

Czekam jeszcze czy jesteście w stanie jakieś przypuszczenia co do rachunków powiedzmy na miesiąc? Oczywiście tylko mniej więcej. Są w stanie przekroczyć 1000zł?