PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja - projekt małopolska



coolar
31-08-2013, 10:27
Witam,
jestem nowym na forum dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. :)
Jestem na etapie budowy domu jednorodzinnego (stan surowy).
1. Czy na tym etapie jest możliwa instalacja wentylacji mechanicznej? Czy jest to już za późno? Czy kanały wentylacyjne powinny być umieszczone w ścianach nośnych? Zaznaczam, że nie mam żadnych wylewek i tynków porobionych.
2. Chciałem zapytać, czy możecie polecić mi jakąś firmę zajmującą się wentylacją mechaniczną w okolicach małopolski. Jeśli jest jeszcze taka możliwość to chciałbym zapytać o projekt i o cene takiego przedsięwzięcia.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Kamil

Tomasz Brzęczkowski
31-08-2013, 12:59
Tak naprawdę, to najwięcej wentylacji robi się w domach zamieszkałych. Dopiero wtedy, sporo osób dowiaduje się, czego brakowało w "projekcie" .

Indiana_
01-09-2013, 18:42
Mam inne doświadczenia, 99% instalacji robię właśnie w domach w stanie surowym lub projektowanym. W domach istniejących unikam robót, ponieważ robi się bardzo trudno, koszty wysokie, a zwykle ze względów konstrukcyjnych nie da się wykonać instalacji idealnie, trzeba iść na różne kompromisy, które obniżają parametry instalacji.
Najlepiej już na etapie projektu skonsultować się z firmą od montażu wentylacji, aby wykonać projekt, zaplanować miejsce na szacht, zostawić potrzebne otwory w płycie itp.
Koszt zależy od wielkości domu i skomplikowania instalacji, ale wynosi nieco tylko więcej niż koszt budowy kominów WG i ich obróbki na dachu (choć ten etap u Ciebie jest już pewnie zakończony...)

coolar
01-09-2013, 20:03
Zgadza się, kominy już stoją. Po prostu trochę za późno zacząłem się interesować WM. Nie mam jeszcze tynków i wylewek dlatego myślę. że jeszcze na tym etapie dałoby się co nieco poukrywać.
Ponawiam pytanie: czy moglibyście mi polecić jakąś firmę która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem WM? Najlepiej z okolic Krakowa:)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.

RobertS44
09-12-2016, 12:46
Najlepsza hurtownia do wentylacji "ANG Wentylacja" z Modlnicy koło Krakowa. Konkurencyjne ceny i dobrej jakości urządzenia