PDA

Zobacz pełną wersję : Strych, ocieplenie, podłoga etc.



mauz78
01-09-2013, 11:23
Jestem na etapie zbierania pomysłow na wykończenie strychu.

Pierwsze pytanie to kwestia konstrukcji podłogi. Jętki maja 20 cm wysokosci. Caly strych to 11 dl. 5.2 szer. Moj pomysl jest taki zeby dac wełnę 20 cm pomiedzy jętki na to legary o wysokosci 4 cm i na to OSB 22 mm. Nie wiem czy warto zostawiac te 4 cm pomiedzy legarami nie ocieplone. Czy przybijac płyty OSB bezośrednio o krawedzi scian czy zostawić np. przerwę 5 cm po bokach zeby wentylacja ktora bedzie legarami bedzie miala gdzie uciec?

Druga rzecz to ocieplenie, strych miałbyc nie ocieplany tzn. strop tak ale juz sama sciana dachu nie. Ale decyzja padła ze na strycu bedzie montowany rekuperator wiec rozsadnie bedzie chyba ocieplic cały strych. Zastanwiam sie na grubosciamy i mam pytanie o sugestie co byscie zrobili. 20 cm w podłodze i ile na duze pod dachem?

Poniżej schemat dachu.209653

gentoonx
01-09-2013, 14:15
na rysunku masz legary 4x5 mm, nie cm - to po pierwsze

po drugie - ta wełna pod podłogę to tylko na wygłuszenie, bo izolować sie termicznie od pomieszczenia ogrzewanego pod spodem to tylko wtedy jak poddasze nieużytkowe

amca
24-09-2013, 19:51
W kwestii konstrukcji podłogi. Odległość płyt od ściany powinna wynosić ok. 12mm (w zależności od warunków zabudowy). Polecam artykuł na temat wykonywania podłogi na legarach: http://www.designerer.com/artykul/29/mfp-podloga-na-legarach.html