PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy 2f + zasobnik CWU



YaGi
07-07-2004, 16:54
Witam,

Będę miał piec gazowy dwufunkcyjny Chaffoteaux&Mury Elexia Comfort 24 (wybór akurat tego pieca wyniknął z okoliczności, ceny i okazji). Jest to piec gazowy 2-funkcyjny z otwartą komora spalania. Mówi się, że do pieców 2-funkcyjnych nie stosuje się zasobników CWU lub też, że montaż ich jest problematyczny. Akurat do mojego pieca jest specjalny zasobnik przystosowany do pieców 2-funkcyjnych. Nazywa się Celectic (tej samej firmy co piec).
Czy ktoś (najlepiej z instalatorów) może mi powiedzieć co w takim zasobniku jest specjalnego? Jakie problemy pojawiają się przy próbie dostosowania zasobnika do kotła 2-funkcyjnego? Na czym może polegać "specjalność" wymienionego przeze mnie zasobnika że jego podłaczenie do pieca 2f nie stanowi żadnego problemu?
Do tego zestawu będe chciał również podłączyć kominek (prawdopodobnie z Makrotermu).

Pozdrawiam

YaGi

rafslusarczyk
08-07-2004, 22:52
w twojm przypadku jest to przypuszczalnie zasobnik buforowy czyli taki który magazynuje podgrzaną wodę przez kocioł 2F.

zalęta tego rożwiązania jest że z zasobnik np 100l nagrzewa się do zadanej temp np. 50'C około 10-15min

wydatek wody jest porównywalny tak jakbyś miał zasobnik 200L

jezeli zasobnik zostanie rozebrany to podgrzew wody następuje wtedy przepływowo.

przykład takich kotłów to:
vailant ecocompact
viesmmann vitodens 222 lub 333
junkers (sorki ale nie pamietam nazwy) - najbardziej niechlujnie zrobiony ale tańszy

YaGi
08-07-2004, 23:13
w twojm przypadku jest to przypuszczalnie zasobnik buforowy czyli taki który magazynuje podgrzaną wodę przez kocioł 2F.

Czy taki zasobnik może też być podłączony do kominka z płaszczem wodnym?



wydatek wody jest porównywalny tak jakbyś miał zasobnik 200L

Czyli nie ma sensu kopować większego niż 100 l?

Pozdrówka

YaGi

YaGi
08-07-2004, 23:37
w twojm przypadku jest to przypuszczalnie zasobnik buforowy...

Czy zasobnik buforowy to to samo co pojemnościowy czy też warstwowy?
Czy to są różne zasobniki?
Jeżeli to jest to samo oznacza to że zasobnik ten nie posiada wężownicy wymaganej do ewentualnego podłączenia do kominka.

Może nie potrzbnie się upieram z tym wspomaganiem podgrzewania CWU kominkiem. Może CWU zostawić piecowi gazowemu a kominekiem wspomagać tylko CO i nie komplikować sprawę.

Jeżeli gadam jakieś bzdury to wybaczcie mi ale jestem w tej materii 'lajkonikiem' :-)

Pozdrówka

YaGi