PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie betonowego stropu od spodu



archivi
06-09-2013, 19:48
Witam.

Postaram się rzeczowo i zwięźle ;).
Kupiłem dom budownictwo lata 70, nieocieplony, z poddaszem/strychem nieużytkowym. Przeżyłem pierwszą zimę i już wiem że coś dalej musze z tym zrobić :). Zimą pomimo grzejników temp. 70st. temperatura w domu 15-18st. Głównym problemem przypuszczam że jest strop betonowy - ok 10cm, dach z blachodachówki, bez podbicia (?) - w efekcie wiatr na strychu zimą szaleje.

Plan jest taki:
Ocieplenie stropu OD SPODU (sufit podwieszany) wełną mineralną 15 + 10cm o izolacji cieplnej 0,035W/m2. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie bo przy okazji chcę zrobić nową elektrykę + rozprowadzenie ciepła z kominka. Nie chcę ocieplać od góry, żeby nie tracić przestrzeni strychu który jest dość niski a planuję go zaadoptować na pow. użytkową. Nie chcę też kłaść wełny na strop luzem, ponieaż chcę mieć powierzchnię użytkową.
a dodam że dom ma ok 80m2

I teraz pytania:
- jakie są koszta poszczególnych materiałów lub jak szacujecie całość (chcę robić sam, nie wiem gdzie szukac, czy coś typu CASTORAMA czy jakieś składy budowlane)?
czyli ile liczyć mniejwięcej na:
- sufit + stelarz
- wełna mineralna
- DGP
- elektryka (nie planuję cudów - ale też nie wersja supereco gdzie jak wywali zabezpieczenie to światła nie ma w całym domu, na razie bez przepięciówek)

Czy ocieplenie w tym wykonaniu w warstwach od części mieszkalnej może wyglądać tak:
- płyty GK
- folia (paroizolacja(?))
- stelarz
- system DGP (niestety tam gdize będą rury, pewnie wełny będzie 10cm, chyba że uda się upchać)
- wełna 10cm
- wełna 15cm
- przestrzeń ok 5cm
- strop

Każde rady, słowa krytyki i zachęty mile widziane :).
Z góry dziękuję
Pozdrawiam


EDIT:
jeszcze dodam jedną rzecz - może poprostu poradźcie co Wy byście zrobili w budżecie najlepiej do 10.000 zł.

Konto usunięte_12*
06-09-2013, 20:49
- przestrzeń ok 5cm
Wszystko poprawnie, tylko tej przestrzeni 5 cm nie wolno zaślepiać a trzeba ją jakoś wentylować (konieczna cyrkulacja powietrza)

może poprostu poradźcie co Wy byście zrobili w budżecie najlepiej do 10.000 zł.
Po prostu - wszystko w ramach własnej robocizny :D
Wtedy same materiały najpewniej "wyjdą" poniżej tej kwoty (zależy od umiejętnosci szukania najniższych cen).

Konto usunięte_12*
07-09-2013, 20:29
Czy strop ma odpowiednią nośność?
Na pewno bezpieczniej by było dać to do przeliczenia uprawnionemu konstruktorowi, ale jest to taka oczywistość, że chyba już archivi zrobił takie rozeznanie(?)

Jacek Zębik
12-09-2013, 22:02
Ocieplenie betonowego stropu od spodu czy stropu od strony poddasza nieużytkowego zawsze polecam natrysk pianki zamknięto komórkowej, gdyż po pierwsze mamy bezszwową powierzchnię, izolację termiczną i hydroizolację - można po tym chodzić, można zalewać betonem, możemy położyć na tym ogrzewanie podłogowe albo wykonać na stelażu, Na poddasze jeśli sama blacha też zamknięta komórka zapewni izolację i wiatr już nie będzie hulał - dodatkowo wzmacniamy konstrukcję i uszczelniamy dach.