PDA

Zobacz pełną wersję : Gniazdo trójfazowe



Herne
08-07-2004, 10:09
Jak wygląda gniazdo trójfazowe w domku jednorodzinnym - elektryk zostawił mi peszel z kablami jak później osadzić gniazdo i jak ono wygląda oraz jak wygląda wtyczka od np. kuchenki elektrycznej?

neptunek
08-07-2004, 10:18
Jak wygląda gniazdo trójfazowe w domku jednorodzinnym - elektryk zostawił mi peszel z kablami jak później osadzić gniazdo i jak ono wygląda oraz jak wygląda wtyczka od np. kuchenki elektrycznej?

Gniazdo - takie dosc duze, w ksztalce walca ustawionego pod katem okolo 135 st do sciany od gory patrzac ;)

A kuchenke elektryczna podlacza sie bez wtyczki - bezposrednio pod kabelki w puszcze i po problemie, przeciez gniazdko tam jest zbednym wydatkiem bo kuchenka podlaczona raz ma dzialac a nie byc co chwila podlaczana/odlaczana.

Wakmen
08-07-2004, 10:20
Na dole tej strony (http://www.dawel.prx.pl/elektr.htm) jest schemat jak podłączyć gniazdko 3-fazowe.

tom soyer
08-07-2004, 11:12
Jak wygląda gniazdo trójfazowe w domku jednorodzinnym - elektryk zostawił mi peszel z kablami jak później osadzić gniazdo i jak ono wygląda oraz jak wygląda wtyczka od np. kuchenki elektrycznej?
gniazdo trojfazowe rozni sie w zaleznosci od max pradu. gniazdo ogolne powinno byc dopasowane do zabezpieczenia (albo odwrotnie jesli wiesz co bedzie podlaczone do gniazda)

slawo-Osiek
08-07-2004, 13:21
Są różne gniazda trójfazowe, najbardziej popularne w domostwach to 16A i 32A oraz podtynkowe i nadtynkowe, a propo kuchenki elektr. to jeśli ona jest w zabudowie to w ogóle bez sensu jest dawać gniazdo, gdyż pewniejsze jest skręcenie na stałe przewodów na listwie w kuchence

Zbigniew Rudnicki
08-07-2004, 20:10
Gniazda (i wtyczki) trójfazowe 16A bywają 2 odmian wzajemnie niepasujących :
- pięciobiegunowe (3 fazy L1, L2, L3, biegun neutralny N, biegun uziemienia PE)
- czterobiegunowe (L1, L2, L3, PE) - stosowane n.p. przy betoniarkach.