PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztowal by remont podpiwniczonego tarasu?



Kudelski
11-09-2013, 04:47
Witam,
mam stary domek i chcialbym zaczac go remontowac. Na poczatek taka zadaszona, przylegajaca do domu piwnico-dobudowka 6m na 3 m. Ma wysokosc jakies 1,5 m (z tego 1 m nad ziemia) i nie ma podlogi tylko ubita ziemie. Kiedys mozna bylo tylko takie cos budowac, z powodu jakichs restrykcji metrazowych, he, he... Nawiasem mowiac z tego samego powodu mam tez w domu pelno jakichs dziwnych pomieszczen, ktore powstaly by zanizyc metraz mieszkalny - takie to byly czasy.
Ale wracajac do tematu; chcialbym te piwnice poglebic na o jakies 1,3 m i zburzyc jej betonowy dach ktory jest jednoczesnie tarasem (jest w fatalnym stanie - zapadl sie troche i przecieka), i na jego miejscu wylac nowy dach z betonu i zbrojony. Taras otacza betonowy murek, ktory takze trzeba by bylo zburzyc:
Ma ktos moze jakies rozeznanie z jakimi kosztami musze sie liczyc? Za ile ktos by mi takie prace wykonal? Tak mniej wiecej. Dom stoi w Trojmiescie.
Z gory dzieki.

Bogdan

211474

beton44
01-10-2013, 05:48
A co tu remontować ?

Ew. pod pozorem remontu rozwalić toto i zbudować od nowa takie jak ma być.
Ale na co komu pomieszczenia pod ziemią ?
A koszt no cóż pewnie taki jak domu czyli te 3000 PLN za metr kwadratowy trzeba liczyć
o ile ma być standard "mieszkalny" a nie standard "garażowo-piwniczny", w wersji drugiej może trochę taniej - np brak ogrzewania... ?

Aha i problem stropu - stropodach użytkowy czyli taras - zawsze /ZAWSZE/
stwarza problemy w wykonawstwie i eksploatacji...

Kudelski
07-04-2014, 19:51
Ja wogole nie mam zadnego rozeznania w cenach, a chcialbym wiedziec z jakimi kosztami mniej wiecej musze sie liczyc. Czy moglby mi ktos powiedziec przynajmniej jaki jest koszt metra kwadratowego wylewki z gruszki ze zbrojeniem (grubosc powiedzmy 10 cm) - tzn. robocizna + material. Z gory dzieki.

Kudelski
08-04-2014, 17:01
Dobra, widze ze nikt nie kwapi sie z pomoca:(
Dodzwonilem sie do firmy, ktora mi to mniej wiecej wyliczyla:
1.Skucie balustrady i starego stropu i poglebienie to dwoch ludzi z lopatami i kilofami, gora 8 dni roboty - 2 ludzi x 8 dni x 80 zl = 1280 zl
2.Polozenie chudziaka to 40 zl x 18 m2 = 720 zl
3 Zbrojenie ok. 200 kg = 200 zl + polozenie 320 zl = 520 zl
4. Beton z gruszki 2 m3 to bedzie gora 1 000 zl
5. Szalunek (belki, deski) to okolo 400 zl?
Czyli w sumie 4 000 zlotych.

Co wy na to?

beton44
09-04-2014, 05:06
To remont, nie budowa nowego, zawsze wyjdzie coś w trakcie.
Ale zawsze po przypatrzeniu się można coś wymyśleć, nawet z marnego zdjęcia bez wizji lokalnej.

Ad 1.
Pierwsze na co bym zwrócił uwagę to wysokość przyszłego pomieszczenia.
Co do wysokości należy wziąć pod uwagę - grubość stropu, o ile ten stropodach ma mieć sens musi mieć z 40 cm grubości /względy izolacji cieplnej i wodnej/
a nie tak jak teraz 15 cm. IMHO przynajmniej, mogą być inne sądy. Czyli musi się trochę niżej zaczynać ?
Czy da się łatwo i przyjemnie pogłębić - głębokość stopy fundamentu na tyle głęboko by osiągnąć jakąś rozsądną wysokość pomieszczenia.
Nadto stan tej ściany "zewnętrznej" - ona marnie wygląda. Tak na pierwszy rzut oka co najmniej odkopanie też z zewnątrz
potynkowanie i izolacja. Jeżeli nie ma izolacji na poziomie nazwijmy to "początek ściany piwnicznej" - to kicha. Podobnie jeśli te cegły /?/ rozsypują się...
Na te pytania odpowie wykop kontrolny gdzieś tam w środku przy ścianie i na zewnątrz.
Ad 3.
Gdzie planowane jest "położenie zbrojenia" od strony domu, rozwalisz istniejący strop i i masz pionową ścianę budynku z wystającymi drutami.
Zresztą nowe /wedle mojej wizji powinny niżej być niż obecne/.Kolejna praca wkuwanie się w ścianę.

Najprościej to - kopara, wywalić to co jest obecne w kosmos i zbudować od nowa tak jak trzeba. Oczywiście po pomiarach, obliczeniu - czy to się tam zmieści /patrz pkt1, chodzi o te wysokości - głębokość stopy fundamentowej budynku.
Oczywiście będzie to samowola budowlana chyba ?

wodnikszuwarek
11-04-2014, 14:52
zakres prac remontowych , dodać + 10-20%