PDA

Zobacz pełną wersję : Jak po??czy? grzejniki z ogrzewaniem pod?ogowym



Luki127
26-11-2001, 18:09
Chciałem założyć w sypialni zwykłe grzejniki co, a w salonie, łazieńce, na holu i w kuchni wodne ogrzewanie podłogowe.Grzejnik wymagają przynajmniej 75 stopni C a ogrzewanie podłogowe max 50.
Nie wiem jak to połączyć z jednego pieca. Prosze o pomoc.

Wojtek M.
28-11-2001, 07:50
Coś na ten temat jest w firmie ROTEX z Kielc. Sprzedają rurę DUO (Rotex system - 70), która umozliwia zasilanie podłogówki normalną wodą z c.o. Inaczej będziesz potrzebował zaworów trójdrożnych, zwanych mieszaczami, aby obniżyć temperaturę. Ja też mam teraz taki dylemat: co zastosować: mieszacze (na małe powierzchnie nie opłacalne), rurę DUO (drogie i nieznane), wykorzystać wodę z powrotu z grzejników (wbrew zasadom instalacyjnych).

RotexSystem 70 - współpraca ogrzewania podłogowego z grzejnikami:
Przy pomocy Systemu 70 można podłączyć grzejniki i ogrzewanie podłogowe w jednym obiegu grzewczym. Oznacza to zastosowanie tylko jednego pionu grzewczego i tylko jednego rozdzielacza obsługującego jednocześnie ogrzewanie konwencjonalne i podłogowe. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty inwestycyjne

Istotą Systemu 70 jest specjalnie dla tego celu opracowana rura grzewcza DUO, którą stosuje się zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i do podłączenia grzejników Do wykonania powierzchni grzewczych podłogi stosuje się płyty systemowe firmy ROTEX. Służą one do zamocowania rur i pełnią rolę izolacji cieplnej. Płyta podstawowa ma ponadto właściwości dźwiękochłonne.

Cały system może być wygodnie sterowany za pomocą regulatora temperatury pomieszczenia.

Wojtek M.
28-11-2001, 07:56
Sprawdziłem. Rura Rotex DUO kosztuje od 4.80 do 5.90 zł/mb netto.
I chętnie wyślą ją serviskiem. To chyba nie jest drogo?

Star
02-12-2001, 17:42
Panowie chyba zapominają o POLSKIEJ NORMIE:razz:omieszczenia mieszkalne max temperatura podłogi 29 stopni a łazienek 35 stopni
proszę mi wytłumaczyc jak to osiągnąc bez regulacji?

Wojtek M.
10-12-2001, 10:41
Oczywiście, że nie wolno zapominać o regulatorach. Najłatwiej wykorzystać zawory termostatowe na kaloryferach, a w podłodze zawory termostatowe z kapilarą do ogrzewania podłogowego.

zedgrajewo
18-12-2001, 13:22
Stosując specjalne zawory termostatyczne możesz zasilić podłogówkę w małym pomieszczeniu wodą z powrotu kaloryfera.

michal2280
11-03-2010, 12:11
Trochę archiwalny wątek :) Ale nie widziałem gdzie się podczepić z pytaniem.

Podłogówka ROTEX 70 - czy to się sprawdzi w układzie otwartym, z piecem na paliwo stałe i kominkiem z płaszczem wodnym? Czy to raczej rozwiązanie dedykowane dla układów zamkniętych?