PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany dom całoroczny- dobra firma



piekarz24
13-09-2013, 12:11
Witam,
szukam firmy która fachowo "sprawi" mi drewniany dom. Zależy mi by był z dobrego drewna i mógł też posłużyć jako dom całoroczny. Chciałbym też,żeby zajęli się od razu transportem,montażem,czyli ogólnie full wypas :p Co polecacie? Znacie kogoś,kogo z czystym sumieniem możecie mi polecić?
Jestem z Wielkopolski,więc fajnie jakby to była też firma z tego rejonu.
Będę wdzięczny za rady,odnośnie zakupu takich domków. Na co najbardziej zwracać uwagę? Co jest dobrym rozwiązaniem i czego się strzec.

GE***X
13-09-2013, 14:13
Poszukaj w Google - szukaj firm z doświadczeniem i dużą ilością realizacji :yes: tutaj ciężko o polecenie - zazwyczaj polecają się same firmy wykonawcze :spam:

Gryl
13-09-2013, 16:36
Ja mogę może nie polecić, bo sam jestem dopiero ich przyszłym klientem, ale zwrócić uwagę na Arbol:

http://www.arbol.pl/

Domy stawiane modułowo, a więc przyjeżdżają do ciebie gotowe elementy wcześniej szykowane w hali. Montują to maksymalnie kilka dni, nie ma babrania się "z budową" na działce. Byłem u nich, obejrzałem elementy domu na żywo, dom "demo" a także wcześniej postawiony u inwestora. Jak narazie bardzo fachowo, ale wiadomo, jeszcze sprawdzam te rozwiązania i konsultuje gdzie się da.

krzysztofolewinski
27-09-2013, 21:46
Witam,
szukam firmy która fachowo "sprawi" mi drewniany dom. Zależy mi by był z dobrego drewna i mógł też posłużyć jako dom całoroczny. Chciałbym też,żeby zajęli się od razu transportem,montażem,czyli ogólnie full wypas :p Co polecacie? Znacie kogoś,kogo z czystym sumieniem możecie mi polecić?
Jestem z Wielkopolski,więc fajnie jakby to była też firma z tego rejonu.
Będę wdzięczny za rady,odnośnie zakupu takich domków. Na co najbardziej zwracać uwagę? Co jest dobrym rozwiązaniem i czego się strzec.

witam jestem wykonawca domow z bala calorocznych i nie tylko zmontowalem juz okolo 150szt takich domow teraz montuje dom z bala 18x25 modrzew w markach kolo warszawy chcesz wiedziec wiecej przedzwon 502271553 zapraszam

maciej74
28-09-2013, 06:58
to przy np. piętnastu latach twojej pracy to wychodzi 10 stuk domów rocznie czyli jeden na miesiąc , imponujące .

agataas
08-10-2013, 09:23
Google to chyba najlepszy wybór:yes: Też miałam podobny problem niedawno i firm szukałam w internecie, pytałam znajomych itp:yes:
Od siebie mogę polecić http://budowadomu24h.pl (http://www.budowadomu24h.pl) Nie wiem do końca jak to działa ale jest szybko i dla laika, haha. Rozmawiałam z konsultantem, z jego słów wynika że mają firmy z całej Polski, chyba załatwisz sobie tam wszystko.

forgetit
10-10-2013, 12:38
witam jestem wykonawca domow z bala calorocznych i nie tylko zmontowalem juz okolo 150szt takich domow teraz montuje dom z bala 18x25 modrzew w markach kolo warszawy chcesz wiedziec wiecej przedzwon 502271553 zapraszam

Znaczy się 50 zawaliło się w ostatnim miesiącu? Bo poprzednio pisałeś o 200szt.

ilam78
10-10-2013, 20:14
Znaczy się 50 zawaliło się w ostatnim miesiącu? Bo poprzednio pisałeś o 200szt.

Bardzo dobry komentarz. Jeżeli pracuje, tak jak jak pamięta ile to on już domów wybudował to nie polecam. I jeszcze wypisuje numer telefonu !

ilam78
10-10-2013, 20:18
to przy np. piętnastu latach twojej pracy to wychodzi 10 stuk domów rocznie czyli jeden na miesiąc , imponujące .

No i jeszcze ma amnezję. Na innym wątku, miesiąc temu wybudował 200 szt. Dobry gość.

marian67
16-10-2013, 17:00
A ja mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z firmą Tatranhaus z Zakopanego jeśli tak proszę o info.Ja podpisałem umowę i zaczynają się ‘schody’…

Wojcieszek
16-10-2013, 21:34
Piekarz24: posłałem Ci PW

tomeekk
29-10-2013, 14:36
budowal ktos z sendom?

krzysztofolewinski
01-02-2014, 21:14
tak posiadam dwie brygady montażowe nic w tym dziwnego pozdrawiam

Gryl
01-02-2014, 23:10
Piszecie że "Google to najlepszy wybór". Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Po pierwsze strony internetowe firm budowalnych są najczęściej tak dziadowskie, że niczego się tam nie dowiesz, są postawione "bo taka moda" a emaili nikt nie sprawdza. Po drugie jak wyślesz maila z zapytaniem i linkiem do projektu to ci nie odpiszą, a jeśli masz szczęście to dostaniesz odpowiedź zamykającą się w trzech zdaniach lub gotowy tekst wysyłany wszystkim. Ja miałem sytuacje gdzie były rozmowy telefoniczne, ustalenia a potem zupełne zerwanie kontaktu w momencie jak chciałem ugadać terminy.
Ja nie rozumiem, klient z walizką pieniędzy puka do drzwi a przedsiębiorca chowa się do szafy.
Amatorszczyzna i olewanie jest powszechne.

Lepiej żeby wypowiedzieli się klienci na forum. Jeśli szereg osób powtarza to samo to jest to najlepsza rekomendacja (lub najgorsza). Fałszywymi kontami bym się nie przejmował bo widać je na pierwszy rzut oka - to też część amatorszczyzny tych firm, które nie potrafią prowadzić marketingu wirusowego i tylko się w takich sytuacjach ośmieszają.
A więc jeśli się wybudowaliście, opisujcie firmy wykonawcze szczegółowo bo to ludziom się przydaje!

bartbudowniczy
10-02-2014, 15:33
znam pewna niewielka firmę zajmującą sie budowa domów na życznie z bali. Nie są tani ale robią ladne domki. Mają dlugie terminy oczekiwania a to chyba najlepsza rekomendacja. Nie chciałbym robić reklamy bo jestem nowy na forum to napisz na priv. Firma pochodzi z gór - Beskid Żywiecki

mariusznowak976
11-03-2014, 07:58
Witam

Ja będę w przyszłym roku budował dom z firmą Fildrew. Jako tako polecić jej na razie nie mogę, ale widziałem ich realizacje na żywo i naprawdę wygląda tak samo imponująco jak na zdjęciach (a podobno wszyscy używają photoshopa :P). Wszystko jest bardzo ładnie wykonane, jak na razie dużo rzeczy mi Pan doradził. Zobaczymy jak będzie dalej.

LeszekRD
20-03-2014, 14:46
Dom drewniany to pojecie względne ponieważ różne są metody i technologie budowania takich domów a w więszkości każda firma specjalizuje się w jeden technologii. Czym innym bedzie dom drewniany szkieletowy od bala toczonego, jeszcze co innego z bala nietoczonego szlifowanego, a jeszcze inna technologia stawiania z tzn kantówek. Każdemu klientowi podoba się co innego ale bez bliższego sprecyzowania preferencji klienta trudno jest polecic jakąkolwiek firme która buduje domy z drewna.
Jeżeli faktycznie nie możemy się zdecydowac najlepiej odwiedzic kilka firm i porozmawiac z wykonawcami o danym produkcie - jego zaletach i wadach.

ar2roo
01-09-2015, 16:22
Witam
U mnie chyba niestety podobnie. Telefon coraz czesciej nie odpowiada. Moge prosic o wiecej szczegolow odnosnie panskiej budowy bo widze ze to juz 2 lata minely. czy wszystko zakonczylo sie pozytywnie?
Z gory dziekuje
[email protected]

aglar
04-09-2015, 10:30
A o jakiej firmie piszesz?

safokir
10-10-2015, 08:13
Witam,
Chcielibyśmy przestrzec Państwa przed firmą Nowy Konstancin. Ogłaszają, iż znają się na budowie domów drewnianych, mają piękne zdjęcia swoich realizacji, nawet umówionych "zadowolonych klientów" którzy opowiadają urocze historie z budowy... no cóż... my po przejściu budowy, mieszkaniu i niekończących się poprawkach - przestrzegamy przed ekipą z Konstancina pod Warszawą.

wymarzonydom
12-11-2015, 22:38
Ja tylko mogę polecić nie wierzyć stronom internetowym, specjalnie wyrafinowanym (nawet jeżeli pokazują zdjęcia domów z terminami rozpoczęcia i ukończenia- nasz dom widnieje w sieci, ale czas wykonania się już nie zgadza) i obejrzeć kilka domów budowanych przez wybraną firmę. Do tego wziąć kogoś, kto już z drewna budował ze sobą. Sporo ważnych szczegółów zaczyna się zauważać dopiero przy obserwowani błędów u siebie- i dopiero potem człowieka olśni. Nasza "firma" buduje sporo domów każdy rok, niby własny tartak, ekipa- i co z tego? Nic... jedno biuro i sporo nie dokładnie na szybko wybudowanych, zleconych domów i tyle. O zgodności z projektem i umową można pomarzyć.

Warto się dużo dłużej pofatygować na początku, wyszukać już stojący dom i iść pogadać z właścicielami. Ale tak, by nie było to z polecenia firmy.

Yulasy
13-11-2015, 10:13
Nam i moim znajomym budowała firma z pod poznania. Właściciel jest po studiach, ale robi osobiście bo do tego jest pasjonatem. Buduje w technologii steico (belka dwuteowa), płyta elewacyjna i tynk otwarty dyfuzyjnie. W ścianach wełna drzewna, która "oddycha" przez płyty elewacyjne. Ściany robi na hali i przywozi zamknięte - ma pewność, że są suche i nic nie mieszka w środku :). Strona www jest skromna, bo gość lubi robić, a nie rozpisywać się . Podaje adres drew-eko.pl
Pozdrawiam

szocik22
23-11-2015, 17:05
nie spotykam się z drewnianymi domami, widocznie jest ku temu jakiś powód... Jakie są wady budowania sobie takiego domku? Ogrzewanie? bo sam drewniany dom to jeżeli chodzi o zalety to na pewno cena, prawda? Mnie to interesuje import towarów z chin (https://drobnicamorska.pl/import-towarow-z-chin) jeżeli chodzi o takie rzeczy.

Ważne także w dzisiejszych czasach jest usuwanie subitu usuwanie subitu (https://usuwaniesubitu.com) które można spotkać coraz częściej w starszych domach

mariober
25-11-2015, 17:11
Szukacie firmy która wybuduje wam dom w technologi szkieletowej ? od 2017 otwieram firmę w Polsce i będę budował domy - wieloletnie doświadczenie zdobywane w Skandynawii . Technologia budowy szkieletu na placu budowy więcej info na Priv .

mariober
30-11-2015, 15:41
powoli się do tego przymierzam - ale tu na forum staram się przekonywać do tej technologi - brak materiałów , przepisów i wiedzy w Polsce powoduje że ludzie patrzą jak na dziwaków na ludzi którzy budują z drewna .