PDA

Zobacz pełną wersję : Legary a ich wysokość



Adiiik7
14-09-2013, 13:00
Witam. Przymierzam się do remontu poddasza. Jednakże, napotkałem się z pewnym problemem. Na samym początku pokażę jak wygląda sytuacja :

212213212214

I niestety, ale nie wiem w jaki sposób zbudować podłogę na legarach, aby zrównała się z belkami, które to są integralną częścią konstrukcji dachu. Dodam, iż od podłogi do końca takowej belki jest 20cm, a więc nie mało. Czy można podłożyć czymś legar na około 5-6cm? Czy macie może jakieś inne pomysły w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

Adiiik7
15-09-2013, 15:49
Znalazłem w internecie coś takiego : 212422 Czy takowa metoda może zostać zastosowana również i w moim przypadku?

BrodowskiG
15-09-2013, 17:41
jesli strop jest mocny to czemu nie

Adiiik7
15-09-2013, 21:59
Właśnie strop nie zalicza się do najmocniejszych. Dlatego też zastosowałbym lekkie gazobetony, które były by swego rodzaju podwyższeniem dla legarów.

BrodowskiG
16-09-2013, 09:39
pare bloczkow niewiele zmienia obciążenie od podłogi, jak cała podłoga będzie za ciezka to będzie trzeba oprzec ją na ścianach, wykuć dziury i osadzić nowe belki, wyjdzie strop nad stropem... o ile da się tak zrobić

Adiiik7
16-09-2013, 10:05
Niestety, ale musze kombinować w taki sposób, aby zrównać w późniejszym czasie podłogę z belkami konstrukcji dachu, które to są na podłodze. Chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł, w jaki to sposób "podnieść" legary o jakieś 14cm, aby w późniejszym czasie móc je zrównać z tymi belami dachowymi ....

pionek
30-04-2014, 20:55
Trochę się podepnę pod temat. Ja też mam ten sam problem, muszę ocieplić betonową posadzkę na strychu wełną miedzy legary. Mam dechy grubości 7 cm z nich natnę legary tylko ze będę musiał je podnieść ok. 8 - 10 cm. I tez nie wiem na czym legary postawić aby były podniesione. Przychodzi mi do głowy kilka pomysłów albo dać jakieś drewniane kliny co 0,5m a legary przewiercić i zamocować na kotwy do posadzki. Przyszedł mi tez pomysł aby może naciąć legary na wymiar 7x8 i po dwa skręcić je razem wkrętami. Aby osiągnąć grubość ocieplenia 30 cm myślałem aby legary zrobić z dwóch warstw które będą się krzyżować każda warstwa po 15 cm. Pozwoliło by mi to na szczelniejsze ułożenie wełny w dwóch warstwach krzyżujących się.
Inne rozwiązania podniesienia legarów widziałem w necie przy pomocy specjalnych systemów poziomowania.

http://static.istore.pl/istore/17173/photos/original/24407989.jpg
http://www.buzon.com.pl/grafika/porady/praca/legary/4.jpg