PDA

Zobacz pełną wersję : wyłazi wilgoć-prośba o ustalenie przyczyny



szoko
16-09-2013, 08:11
Witam, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny zawilgocenia ścia ny przy drzwiach wejściowych. Załączam zdjęcia jak to wszystko wygląda obecnie i jak wyglądało na etapie budowy. Zwracam uwagę na następujące rzeczy:
-schody przyklejone bezpośrednio do muru
-ciemniejszy kolor dolnego rzędu pustaków
-zadaszenie(balkon) nad schodami
-wilgoć pojawiła się od samego początku na tynku
Mam 2 pytania:
-czy przyczyną jest złe wykonanie izolacji?
-czy na pewno przyczyną nie może być np. uszkodzona rura pex z podłogówki, i czy można to sprawdzić dolewając może jakiegoś barwnika do instalacji?-to ważne dla mnie pytanie, bo o ile wilgoć z zewnątrz bym przeżył, to ewentualny wyciek ciągle tłucze mi się po głowie
-jak teraz temu zaradzić?

Pozdrawiam

kkdarch
16-09-2013, 20:49
Sprawdź dokładnie czy na balkonie nie ma przecieku za styropian.Ja niestety tak miałem aż mi plamy pokazały się na wiosnę dokładnie pod balkonem na ścianie piwnicy.

wojtekdomus
17-09-2013, 15:39
inna mozliwość jest następującą:
Nie masz termoizolacji między ścianą a schodami. To powoduje, że ściana tym miejscu jest dużo chłodniejsza i właśnie w tym miejscu wykrapla sie para wodna. Spróbuj ręką sprawdzić temperaturę sciany w miejscu zawilgoconym i metr dalej.

pan Żubr
18-09-2013, 21:20
Miałem podobnie - schody, drzwi i wilgoć od wewnątrz. Nie miałem i nie mam daszka nad drzwiami.
Zawilgocenie pojawiało się po silnych opadach deszczu zacinającego po drzwiach (taras bez płytek, ściana i fundament ocieplone styro).
Woda musiała przepływać gdzieś pod drzwiami. tak sądzę.
pomogło zrobienie sporego spadku na schodach i pokrycie go wraz z kawałkiem ściany (2-3cm) i progiem drzwi uszczelniaczem do płaskich dachów (stosowany też może być do tarasów). potem pomalowałem go farbą do tego uszczelniacza

szoko
18-09-2013, 21:51
Przez balkon ciekło kiedyś ale problem rozwiązałem.
A czy wykraplanie pary w takim miejscu może następować latem? - to nie jest pytanie retoryczne:)
Pod kaflami stosowałem hydroizolację - folia w płynie do stosowania na zewnątrz. Wiem,że to żadna rewelacja, ale tu kafle są i tak raczej tylko wilgotne. Zadaszenie w postaci balkonu raczej się sprawdza.

xsaw
19-09-2013, 00:04
Witam,
- co do instalacji to pozakręcać wszystkie zawory łącznie z zaworem przy liczniku i sprawdzić manometrem czy nie spada ciśnienie, jeśli pozostaje bez zmian przez około 5h to z instalację wszystko ok.
- prawdopodobną przyczyną są schody przyklejone do ściany. Brak izolacji termicznej oraz przeciw wilgociowej między schodami a ścianą sprawia że woda może wpływać pod warstwę ocieplenia i dostawać się do ściany. Można wykonać jakiś cokolik a nad nim obróbkę aby woda spływająca po ścianie nie wlewała się za cokolik. Rozumiem że przeróbka schodów nie wchodzi w grę :D. Zimą może pojawić się problem z przemarzaniem.

szoko
19-09-2013, 09:57
Dzięki za rady. Pozdrawiam.

wojtekdomus
23-09-2013, 17:53
Przez balkon ciekło kiedyś ale problem rozwiązałem.
A czy wykraplanie pary w takim miejscu może następować latem? - to nie jest pytanie retoryczne:)
Pod kaflami stosowałem hydroizolację - folia w płynie do stosowania na zewnątrz. Wiem,że to żadna rewelacja, ale tu kafle są i tak raczej tylko wilgotne. Zadaszenie w postaci balkonu raczej się sprawdza.

Latem - nie. Róznica temperatur jest zbyt mała.

krzychu_mal
26-09-2013, 10:17
Witam , podepnę się pod temat, bo też mam problem z wilgocią w mieszkaniu. Okazało się, że deweloper wadliwie wykonał izolację tarasów i praktycznie wszyscy właściciele mieszkań parterowych borykają się z problemem grzyba i odpadających tynków przy drzwiach tarasowych. Zbliża się zima, nie bardzo będzie można wentylować pomieszczenia, więc pomyślałem o osuszaczu. Niestety ceny takich urządzeń znacznie przewyższają moje możliwości, np. http://alegratka.pl/ogloszenie/osuszacz-powietrza-gudepol-standrew-21469199.html?h=8e4d717957159ac1 Orientujecie się, czy/gdzie można nabyć to nieco taniej?

sewerynslowi
26-09-2013, 13:39
nie lepiej powalczyć z przyczyną, a nie leczyć skutki (w tym przypadki grzyba, odpadający tynk)?

Katarzyna S
27-09-2013, 11:38
Żeby problem więcej nie powracał należałoby poprawnie wykonać tą hydroizolację tarasów. Po osuszeniu, za jakiś czas problem znów powróci, jeśli przegroda nie będzie właściwie zaizolowana przed wnikaniem wilgoci (i z powietrza i z gruntu).

krzychu_mal
22-11-2013, 12:39
Tarasy już naprawione, w końcu się udało zmusić dewelopera do działania prośbą i groźbą... Jednak trzeba walczyć z już powstałymi konsekwencjami tych zaniedbań. Kupiłem jakiś specyfik na grzyba, popryskałem, a ekipa remontowa doprowadziła ściany do względnej przyzwoitości. Niestety w innym miejscu znowu mi zaczyna wyłazić wilgoć :/ Dlatego intensywnie myślę, żeby to osuszać, tylko ceny tych osuszaczy są kurde zaporowe :/ Najtańszy jaki znalazłem http://alegratka.pl/ogloszenie/osuszacz-powietrza-ttk-50-s-niemiecka-23153739.html?h=8e4d717957159ac1

Patrycja&Rafał
22-11-2013, 21:55
W Castoramie kupisz osuszacz za 400zł. Wydajność deklarowana 10L/24h, realnie zbiera 2-3L/dobę.