PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego zależy kolor porothermu????



DeeF
08-07-2004, 21:20
Dowieźli mi dzisiaj POROTHERM....
Dookoła na budowach widziałem go w kolorze ciemnoceglastym a mój jest jakiś blady. Sprawdziłem... klasa 15 gat I.
Od czego zależy kolor?????
Pozdrawiam
DF

AVID
08-07-2004, 21:40
Myślę że od ilości barwnika jakiego dosypią do gliny:)nie wiem czy wiesz ale PTH jest barwiony sztucznie tak aby klijent był pod wrażeniem :)że to jest dopiero technologia i powiem Ci że to działa na ludzi:)
PS.Na marginesie ja też będę budował z tego materiału PTH 44:):) :P

DeeF
08-07-2004, 21:48
Ja mam 25 P+W na to dam wełnę 15 cm.
Będzie ciepełko!!!

AVID
08-07-2004, 21:52
A ja nic nie dam i też będzie ciepło:):)mam nadzieję:)

DeeF
08-07-2004, 21:56
Przy P44 chyba nie ma sensu ocieplać.....

AVID
08-07-2004, 23:45
Dokladnie zważając że ten materiał jest do tego projektowany

Bard13
09-07-2004, 13:37
Dokłądnie głównie zależy od barwnika w PTH.

Dlatego kupiłem MEGA 30 z Plecewic, też poryzowane a łądnie czerwone, dźwięk ma jak dzwon (a postukajcie w swoje PTH, w większości przypadków głuchy jak by się w błoto stukało))

Wojtek62
09-07-2004, 13:43
Bard13,
daj namiar na te Plecewice to wyślę im pismo by Cie nagrodzili za PR jaki im robisz - to zart.
ale jak wiesz w Polsce wyroby z Plecewic sa trudno dostępne a Wienerberger opanował nasz kraj - swoją drogą UOKiK powinien to sprawdzić
Avid,
a nie lepiej juz PTH50?
ponoć jedyny który nie musi być ocieplany

Bard13
09-07-2004, 13:56
Bard13,
daj namiar na te Plecewice to wyślę im pismo by Cie nagrodzili za PR jaki im robisz - to zart.
ale jak wiesz w Polsce wyroby z Plecewic sa trudno dostępne a Wienerberger opanował nasz kraj - swoją drogą UOKiK powinien to sprawdzić
Avid,
a nie lepiej juz PTH50?
ponoć jedyny który nie musi być ocieplany


Może faktycznie trochę przesadzam, ale jak zauważyłem (zwłaszcza po sobie) to każdy chwali to, w co się już wkopał.
A po PTH trochę jadę, bo sam byłem na niego zapalony i pewnie bym się z nigo stawiał, gdyby nie właściciel hurtowni, któremu znudziło się walczenie z reklamacjami. Nawet jak Wienerberger załatwia je bez szemrania, to zawsze traci na opinii sprzedający, że badziew wciska.

A Wienerberger zainwestował w reklamę i nikt nie kupi innej ceramiki, bo się nie zna a o tej chociaż słyszał.

A'propos PTH 50, to podobno 44 już nie trzeba było docieplać, a tu niespodzianka, dopiero 50 nie trzeba, a może będzie następna wersja 55?

kroyena
09-07-2004, 14:37
Deef może z braku laku przywieziono Tobie PRT z innej cegielni i stąd inny kolor.

Wojtek62
09-07-2004, 14:39
Roben na reklame wydaje niewiele mniej ale to Wienerberger wykupił iles tam cegielni w Polsce i dyktuje teraz warunki i dlatego UOKiK powinien sie tym zainteresować

morawa
09-07-2004, 14:42
Deef może z braku laku przywieziono Tobie PRT z innej cegielni i stąd inny kolor.
Kroyena proponuje kubek zimnej wody lub najlepiej wiadro.Klaun z ciebie.

kroyena
09-07-2004, 14:48
morawa, ale co się uśmiejesz to twoje i na dodatek nieopodatkowane. :wink:

Wienerber... kupił chyba całe stadko cegielni i to tak, zeby mu logistycznie konkurencja w kraju skoczyć mogła. Sorki trochę za poważnie jak na klowna.

Wojtek62
09-07-2004, 14:51
kroyena,
dzis burze w całym kraju, więc jak wyjdziesz na dwór to się schłodzisz
i od poniedziałku same poważne teksty zacznisz uskuteczniać.
a z tym do piachu to niektórych nieźle boli...

kroyena
09-07-2004, 14:57
Dzięki Wojtek, jeszcze 2 posty i muszę trochę podrosnąć.

Co do piachy to boli:
1) tych co ekstrem sportów nie uprawiali, śmierci się boją, jakby długie życie na ZUS-ie było nieustannym potokiem radości?
2) nie chcą się dzielić z robakami (tu kremacja), a mogą skończyć tak, jak na na "poznaj mojego tatę" z DeNiro.

Jak nie oglądałeś to wypożycz. Jest lepszy od Shreka jeżeli chodzi o wypróbowywanie poczucia humoru przyszłych zięciów. Zwłaszcza wykrywacz kłamst 8) .

Wojtek62
09-07-2004, 15:11
kroyena,
witaj w klubie domowników forum - ta etykieta szczególnie pozwala zadbać o porządek

Bard13
09-07-2004, 15:23
Deef może z braku laku przywieziono Tobie PRT z innej cegielni i stąd inny kolor.
Kroyena proponuje kubek zimnej wody lub najlepiej wiadro.Klaun z ciebie.

Teraz to ty zażartowałeś/ałaś Morawa. Wieneberger ma jak już tu napisano stado cegielni i czasem się bawią w dosyłąnie z innych.

Na taki dom nie wychodzi jeden, ale ze 3 samochody z przyczepą palet z cegłami i mogą z różnych stron zjeżdżać

Wojtek62
09-07-2004, 15:28
z doświadczeń foumowiczów wynika, że najlepszy PTH jest z Zielonki a co dostawa to inne barwy - ja miałem 4 dostawy i każda inna w odcieniu.
jesli martwi Cie kolor Twojego PTH dzwoń po przedstawiciela Wienerbergera na Twój region i zobaczysz co powie na Twoje zapytanie reklamacyjne

mdzalewscy
09-07-2004, 16:20
z doświadczeń foumowiczów wynika, że najlepszy PTH jest z Zielonki a co dostawa to inne barwy - ja miałem 4 dostawy i każda inna w odcieniu.
jesli martwi Cie kolor Twojego PTH dzwoń po przedstawiciela Wienerbergera na Twój region i zobaczysz co powie na Twoje zapytanie reklamacyjne

ewentualnie zamów w innym barwniku, uwaga tylko 12 kolory, dopłata 20%, ekstra jest zielony, nie widać pleśni

mdzalewscy
09-07-2004, 16:21
żartowałem :D

DeeF
10-07-2004, 09:04
Żarty sięforumowiczów trzymają....!!!!!
a ja mam poważny problem.
To jak w końcu z tym kolorem? PTH dzwoni jak DZWON - sprawdzone!!!

Wojtek62
10-07-2004, 09:29
mdzalewscy,
nareszcie jakiś żart z Twojej strony bo do tej pory .... zresztą sam wiesz
Deef,
nie certol się tylko wołaj gostka z Wienerbergera i niech Ci sie tłumaczy

lenowo
10-07-2004, 17:18
Wybudowalem z PTH 44 i nie zaluje.Zadnych ocieplen. Tynki cementowo- wapienne z zewnatrz i wewnatrz /wygladzone gipsem/.Jest cieplo w zimie i chlodno w lecie.Klimat super w porownaniu do mieszkan w betonowych blokach.

dryblasy
10-07-2004, 22:32
Ja się jeszcze łudzę że będzie dobrze bo własnie szykują pod strop więc klamka zapadła.
Co do koloru to macie racje co dostawa to inny odcień niby ceglasty ale
;-) . A juz połówki albo narożniki to nawet mocno ceglaste nie są tylko takie jakieś jak by witamin nie jadły.
Czy dzwoni nie sprawdzałem ale na 30 palet odłozyłem już 3 popękanych , żle wypalonych, krzywych. W wtorek ma się pojawić pan z winerbergera na reklamację zobaczymy jak to rozpatrzy??
A niektóre pustaki są w środku czarne jak by nie z gliny, jeden taki załatwił mi zęby przy aligatorze już w 3 dzięń.
Pozdrowionka.
Dawid i Anka
Ps. Załatwialiście juz reklamacje z Winerbergerem?? jak to wyszło??

kroyena
12-07-2004, 07:32
Hejka Porothermowcy.
Dryblasy słusznie zauważyły coś czarnego, przykryte gliną. Czepiacie się betonu komórkowego, że promieniuje, a wśród kombetów krążą słuchy, że wam z oszczędności popiołu do materiału budowlanego sie dokłada. No to chyba czas sprawdzić czy to świeci. 8)

DeeF
12-07-2004, 21:58
Już wiem!!!!
Kolor PTH zależy od złoża gliny z której wypala się PTH.
Im glina bogatsza w żelazo to przy wypalaniu więcej jest tlenków tego metalu i kolor bardziej czerony!!!
Generalnie w Polsce o W-wy w dół mapy złoża bogatsze w żelazo a na północy i wschodzie uboższe.
Więc kolor zależy m in. od tego z jakiej fabryki jest materiał.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

echo
13-07-2004, 07:01
Wybudowalem z PTH 44 i nie zaluje.Zadnych ocieplen. Tynki cementowo- wapienne z zewnatrz i wewnatrz /wygladzone gipsem/.Jest cieplo w zimie i chlodno w lecie.Klimat super w porownaniu do mieszkan w betonowych blokach.
no i tak trzymać :D
doświadczenie moich sąsiadów i znajomego są podobne... więc i ja buduje z Pth 44, mam nadziejeże będzie OK :P

kroyena
13-07-2004, 07:32
Wojtek62 czyżby kroyena miał racyję.
(Zanim podjąłem decyzję z czego domek to przyjżałem się witrynie i poprosiłem o materiały. Wieneberger dostarczył w I rzucie, cały pakiet b. konkretny w porówaniu z innymi).
Nie zgadniecie od kogo dostałem w pierwszym rzucie (wpis tego samego dnia).

Od Tondachu kochani, mimo iż wpisałem się po polsku na czeskiej witrynie.

Na materiały od niektórych renomaowanych firm, a więc takich, które materiały marketingowe piwiny podsyłać od ręki czekam do dziś. To też jest pewien wskaźnik traktowania klienta. Niezły chwyt jak na klowna. :wink: 8) :wink:

Bardziej niż koloru w poro obawiałbym się nadmiernej kruchości.
Nikt nie chce napisać co to za dwie czarne warstwy pod warstwami gliny na licach. Widziałem u kolegi na budowie w przeciętym (przekruszonym) poro.

dryblasy
13-07-2004, 23:34
Te czarne warstwy w popro podle zapewnień pana z Wine-ra to to samo co na licach.
Składa sie na nie mała zawartośc żelaza i temperatura wypalania.Jednak to nie jest odstępstwo od normy(sic!!) :roll: i trzyma parametry.
Ciekawostką jest to że według norm Winera Poro 44 moze miec do 4 milimetrów odchyłku od wymiaru katalowego po dłuższym boku.
Jak narazie moja reklamacja została załatwiona wzorowo, ale nie zapeszajmy kasiorki jeszcze nie odebrałem :cry:
Dryblas

rafałek
14-07-2004, 06:39
Ja brałęm różne PH (25, 30, 38, 11,5), do tego cegłę pełną i wszystko z różnych cegielni. I zauważyłęm, że kolor trzyma w ale tylko w obrębie cegielni. Najczerwieńsza była 30. Co do wytrzymałości to najmniej kruche były 30 i potem 25 ale te blade.