PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zabezpieczyć taras



mobby
09-07-2004, 07:29
W jaki spsosób najlepiej wykonać właściwą wylewkę na tarasie?
Czy powinno się zabezpieczyć papą , folią, czy jakimś bitumicznym preparatem (jakim i jakiej firmy jeśli ktoś stosował)?
Jaki spadek procentowy powinien mieć ten taras?
Potem oczywiście pójdą płytki, ale to za jakiś dłuższy czas

Proszę o opinie

Mobby

tom soyer
09-07-2004, 07:41
przy tak sporej ilosci pytan odsylam do majowego bac czerwcowego Ladnego domu. Jest tam bardzo ladnie opisana technologia wykonania tarasu i musze powiedziec ze nie jest to latwe zadanie. Ja zrobilem to duzo prosciej ale nie planuje plytek na tarasie tylko drewno.

mobby
09-07-2004, 08:28
Prościej tzn jak jeśli można się dowiedzieć oczywiście

Mobby

tom soyer
09-07-2004, 09:15
Prościej tzn jak jeśli można się dowiedzieć oczywiście

Mobby

2x papa z wloknem (nie papierowa) na lepiku, druga papa z posypka. to wszystko. Ale to tylko czesc tego co powinno byc pod tarasem z plytek.

z tego co pamietam taras pod plytki musi posiadac min odpowiednie delatacje, warstwy kleju i fugowki aby uniemozliwic podsiakanie wody. Woda pod plytkami to szybkie pekanie plytek zima. Chodzi tez o odpowiednie grubosci kleju, fug itp itd. Nie pamietam szczegolow dlatego odeslalem do poczytania. Warto zajrzec do LD - tam jest wszytsko wytlumaczone. Min ze wzgledu na skoplikowanie wykonania tarasu z plytek (raczej ja nie podjalbym sie sam tego zrobic) zrezygnowalem z niego na rzecz tarasu drewnianego. Moze ten watek cie przekona jesli taras chcesz zrobic sam:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25464

mobby
09-07-2004, 09:41
Dzięki Tom Soyer za info i za link.

Widzę, że nie stosuje się żadnych folii.
Zatem papa jest niezbędna.
Sam nie wiem jak podejść do tego tematu.
Mam zrobiony półokrągły taras betonowy z 4 stopniami po 24 cm.
Jest on zadaszony balkonem w części tarasowej, a schody są już odkryte
Łącznie taras ma około 12 metrów.
Nie mam jeszcze okien, więc dobrze nie wiem jak wyjdę z wysokością wylewk w środku.
Natomiast chcaiłbym w jakiś sposób zabezpieczyć przed nasiąkaniem tego tarasu, aby nie pękał.
Czy zrobienie tego w taki sposób, aby dać izolację np. 2xpapa , bądź masę bitumiczną , siatkę zbrojeniową i wylewkę 6 cm wraz z dylatacją ze styropianu w częsci przy murze domu będzie dobrym rozwiązaniem?

Mobby

tom soyer
09-07-2004, 10:25
nie jestem wyrocznia w tym temacie ale jesli jeszcze nie wiadzilabym jakie beda wysokosci i co bedzie na tarasie zabezpieczylbym go przez dwukrotne pomalowanie jakas masa bitumiczna. bedzie mozna po tym chodzic i latwo bedzie sie zamiatac. poza tym nie pakujesz pieniedzy w cos co i tak nie bedzie od razu skonczone.