PDA

Zobacz pełną wersję : POMPA DO STUDNI WIERCONEJ, JAK? WYBRA? NA BUDOW?-tymczasowa



mdzalewscy
09-07-2004, 09:46
Przejrzałem poprzednie posty i jasnej odpowiedzi nie znalazłem, po za taką iż za 1k zł można kupić już jakąś możliwą, tańsze to buble, ale.......

założenia takie:

a) studnia wiercona (wystaje tylko rurka Fi32), głębokość - 11m
b) pompa elektryczna tylko na czas budowy (mogą przecież ukraść , zniszczyć, itd...), zbiornik na wodę już mam, potem kupię porządną pompę do domku,

NO I JAKĄ KUPIĆ (ew.gdzie ?), JAKIM PARAMETREM SIĘ KIEROWAĆ, ABY BYŁO NAJTANIEJ I W MIARE PRZEŻYŁA TEN ROK, muszę ją kupić max. w poniedziałek, czy jakiś szmelc marketowy też będzie pasowała ?. One mają nazwę jakaś ogrodowa to to samo ?


hm.. wyczytałem o jakieś Kamie rosyjskiej ?

alison
09-07-2004, 13:28
Podciągam temat, bo też mam ten dylemat...
Dodatkowo po budowie, chciałabym oczywiście korzystać z tej wody przynajmniej do celów gospodarczych... Wodociągów nie pobudują u mnie prze najbliższe 2 lata... :cry: Pozdrawiam, Alison

Lesek
09-07-2004, 13:35
Ja kupiłem na giełdzie u kolegów zza wschodniej granicy pompę zanużeniową o średnicy 100 mm, kosztowała 3 lata temu 80 PLN, przeżyła czas budowy a teraz "pomaga" teściowi. Pracuje codziennie i jest OK. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wysokość podnoszenia słupa wody.


Lesek

deha
09-07-2004, 15:46
Witam
Mój brat używa też takiej zza wschodniej granicy już 2 lata, i też sprawuje się znakomicie.

mdzalewscy
09-07-2004, 15:59
problem w tym, że w rurce fi32 nie zmieścisz takiej, muszę kupić pompe podciśnieniowo. Byłem na rynku, Ruscy sporo mają zanurzeniowych, ale takich brak... :cry:

Tak wygląda rosyjska Kama 10


http://www.ab.ru/~sales/image/pump/big/kama10_b.jpg

inne

http://www.ab.ru/~sales/page/pump01.htm

też made in dawne CCCP

Tadeusz M
09-07-2004, 17:38
Ta najtańsza z byłego ZSRR wibracyjna też może być. Jedyny problem to żeby na tym miejscu zasysania wody- takie drobne dziurki założyć szczelnie rurę zasysającą.

Olmiś
09-07-2004, 20:12
I ta Kama 10 to bardzo dobra pompa na budowę ! Mam taką już 2 rok - daje ok 1,6 m3 wody na godzinę ! Tylko trzeba pamiętać o zaworze zwrotnym. Ja ją troszkę zmodyfikowałem - założyłem wyłącznik hermetyczny na obudowie i jest super !

mdzalewscy
10-07-2004, 10:08
I ta Kama 10 to bardzo dobra pompa na budowę ! Mam taką już 2 rok - daje ok 1,6 m3 wody na godzinę ! Tylko trzeba pamiętać o zaworze zwrotnym. Ja ją troszkę zmodyfikowałem - założyłem wyłącznik hermetyczny na obudowie i jest super !

mój sąsiad twierdzi że ma zawór zwrotny na górze (na powierzchni) możliwe to ? i w szystko działa O.K

Olmiś
10-07-2004, 17:56
Tak, możliwe. Ja też mam zawór zwrotny na górze i w dodatku pionowo.
Wadą jest, że pierwsze zalanie pompy i zaciągnięcie wody może trwać dłuuuugo... a i po dłuższym nieużywaniu też mogą być problemy.
Jak można dać zawór w ziemi ipionowo, to lepiej.

Kisiel
12-07-2004, 11:18
Witam!

A ja kupilem w Castoramie pompe przeponowa (elektromagnetyczna) do "brudnej wody" czy gnojowicy czy czegokolwiek takiego - koszt 90 PLN. Jest zatopiona w rurze na gl. 34 metrow, podlaczony do niej zwykly waz ogrodowy i pompuje ze hej!. Naciagnela wody na cala budowe a teraz podlewam ogrodek :)
pozdr

Kisiel