PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa wanny, brodzika - czym?



Daru
09-07-2004, 11:39
Witam!
Zastanawiam sie czym oprócz cegły można obudować jeszcze wannę półokragłą - czy opócz obmurowania cegłą pozostaja jeszcze jakieś możliwości - styropian?, płyta gipsowa? - jak to rozwiązaliscie u siebie i co polecacie?

KrzysiekMarusza
09-07-2004, 17:44
No są też obudowy z tworzywa sztucznego sprzedawane do konkretnej wanny, ale raczej drogie - ok. połowa ceny wanny .(przynakmniej dla
tańszych wanien) - wtedy montaż prawie bez roboty ....

Krzysiek

monter4
09-07-2004, 18:45
polecam beton komórkowy-ytong-super sprawa.

YEYO
11-07-2004, 18:48
No są też obudowy z tworzywa sztucznego sprzedawane do konkretnej wanny, ale raczej drogie - ok. połowa ceny wanny .(przynakmniej dla
tańszych wanien) - wtedy montaż prawie bez roboty ....

Krzysiek

Moja obudowa akrylowa do wanny narożnej kosztowała 40 zł :D (koszt dużej wanny z obudową i syfonem to 780 zł z transportem ) Brodzik RAVAK kupiłem na piance i obudowany został glazurą wygląda bosko i lekko.

Pozdr.
B.P

KrzysiekMarusza
12-07-2004, 07:12
U mnie wanna narozna akryl z obudową tez kosztowała cos koło 800 zł :)

hej - Krzysiek

cyrus
12-07-2004, 12:09
widziałem już róże "patenty" - płyta g-k, płyta osb, cegła, beton komórkowy, fabryczne obudowy ze styropianu... Osobiście mam brodzik obudowany styropianem ekstrudowanym, kupionym razem z brodzikiem. Jeżeli nie masz obudowy "pod wanne" to radziłbym beton komórkowy - duże wymiary ułatwiają montaż, a możliwość docinania umożliwi dokładne dopasowanie...

minuszka
12-07-2004, 12:28
Mój brat np. obudowywał wannę narożną luksferami kupionymi w markecie.Zrobił jeszcze dodatkowo oświetlenie.Wygląda to super, chociaz jest jeszcze nie skończone.

Barti4
13-07-2004, 07:45
polecam beton komorkowy potem wylac w to 2 worki kleju do glazury i wkleic wanne do srodka...
Ze steropianem i formami z niego bym uwazal, bo on sie po jakims czasie ugniata i wchodzac do wanyy ta sie wygina, skrzypi o steropian i wszystko pracuje. Wkleilem i od 3 lat wanna dziala jak ta lala....niec sie nie wygima i nie pracuje...