PDA

Zobacz pełną wersję : Membrana KoraTech Classic Super - opinie?



powell
25-09-2013, 07:03
Sprzedawca proponuje mi membranę Wienerbergera KoraTech Classic Super . (zamiast droższej Doerken Delta-Vitaxx)
Kosztować ma 4,97zł brutto (8%VAT) za metr kwadratowy.

Dobre to? Nie mogę jakoś znaleźć nic konkretnego na temat tego produktu.

Hova
27-09-2013, 14:50
To jest raczej standardowe zabezpieczenie pod dachówki Wienerbergera - jak robisz cały dach w systemie Koramic to zdecydowanie warto też położyć tą membranę - szczególnie że jak mówisz - jest tańsza niż konkurencja :) U mnie wszystkie elementy zabezpieczenia dachu są Koramica i szczerze mówiąc nawet nie szukałem innych, bo wyszedłem z założenia, że skoro zdecydowałem się na ten system to nie warto kombinować. Jak to się sprawdza? Moim zdaniem bardzo przyzwoicie, dach jest cichy i ciepły...

powell
27-09-2013, 17:00
No właśnie nie kupuję Koramic;a, prawdopodobnie wezmę Creatona Titanię.

Andrzej Wilhelmi
01-10-2013, 01:39
Folie pod dachówkę to nieporozumienie. Radzę wykonać krycie wstępne papą podkładową termozgrzewalną. Pozdrawiam.

paroofka
08-10-2013, 21:09
Zgadzam się - folie to nieporozumienie :) Tyle że membrana to nie folia, tylko kilkuwarstwowy produkt, który ma bardzo wysoką paroprzepuszczalność i całkowitą wodoszczelność. Moim zdaniem łatwiej, szybciej i korzystniej jest wykorzystanie takiego KoraTech niż robienie krycia wstępnego... Ale tu oczywiście można się spierać - jak w wielu sytuacjach na budowie :) :)

מרכבה
08-10-2013, 21:19
Folie pod dachówkę to nieporozumienie. Radzę wykonać krycie wstępne papą podkładową termozgrzewalną. Pozdrawiam.
Można ... tylko trzeba dodać obostrzenia ... do tej warstwy nie może dość ... para wodna ... w ilości która mogła by narobić bidy ... strasznej !
przez co trzeba zrobić pustkę powietrzną pod ... deskowaniem .

Andrzej Wilhelmi
11-10-2013, 23:20
... membrana to nie folia...

A niby co? To dokładnie to samo w potocznym nazewnictwie. A tak dokładnie membrany dachowe to produkty na dachy płaskie zastępujące papę.
Żadna folia dachowa a tym bardziej wysokoparoprzepuszczalna nie jest wodoszczelna. Pozdrawiam.