PDA

Zobacz pełną wersję : Remont komina w mieszkaniu - wykwity



claudii87
25-09-2013, 10:31
Witam,
w ubiegłym roku zmieniliśmy piec i pojawiły się wykwity na ścianach, sadza w kominie się paliła. Komin trochę ucierpiał.
W tym roku wyfrezowaliśmy komin i zamontowaliśmy wkład.
Chcę się dowiedzieć co zrobić z wykwitami na ścianach, czy długo jeszcze sadza wsiąknięta w cegły będzie wychodzić na zewnątrz? Czy ocieplenie komina na strychu przyśpieszy proces osuszania cegły?

kominiarz
29-09-2013, 21:20
to co wlazło musi wyleźć
bilans zazwyczaj musi być
tylko czemu na chałupę, a nie do środka ma to wyłazić?
przewietrz dobrze przestrzeń między rurą kominową, a cegłą i pal ostro, grzej ...

claudii87
05-10-2013, 11:48
Mam poważny problem, ze skroplinami, ubiegłej nocy zalały mi piec i ściany co widać na zdjęciu. Drewno jest ubiegłoroczne. Dopiero po zamontowaniu wkładu kominowego zaczęło się lać. Zauważyłam że te czarne rury są dużo chłodniejsze od rury w kominie. Na wyjściu z komina jest redukcja która niestety też zaczyna puszczać :/ Instalatorzy nie przystosowali trójnika do istniejącej instalacji. Proszę o poradę, czy te rury są za długie i powodują schłodzenie dymu, czy zwiększenie kąta nachylenia rury coś pomoże. A może wstawić tam kwasówkę, kolanka bez regulacji i okienek, bo tam kolanka przeciekają. Czy można użyć tej taśmy do uszczelnienia połaczeń rur? http://e-system.waw.pl/product.php?id_product=1395 bo sylikon momentalnie się wykrusza :/

eniu
06-10-2013, 10:07
Zacznij palić w swojej kozie, a nie wędzić drewno. Nic nie pomoże żadne uszczelnianie, jeśli nie zaczniesz palić. I to suchym drewnem, a nie przypadkiem takim na którym pół roku temu wrony miały konferencję. Paląc, nie dotkniesz żadnej rury. Nawet Ci to do głowy nie przyjdzie, by wyciągać w jej stronę rękę!:)

kominiarz
06-10-2013, 18:10
kielich w dół i wędzenie nie idzie w parze...

claudii87
07-10-2013, 19:36
kielichem w górę jest, ale pociekło na ruchomych elementach kolana.
Niestety okazało się że mama napakowała do pieca jak najwięcej na noc, i do tego wrzuciła nieco wilgotniejszego dębu i zakręciła dopływ powietrza :/