PDA

Zobacz pełną wersję : budowa sieci kanalizacyjne - wycena



szb
26-09-2013, 11:30
Witam wszystkich!

Jeżeli temat powinien znaleźć się w dziale instalacji sanitarnych to proszę o przeniesienie (aczkolwiek wydaje mi się, że tu pasuje lepiej).

Otóż, ja i moi przyszli sąsiedzi, myślimy o wybudowaniu sieci kanalizacyjnej (bo na Gminę nie mamy co liczyć, a teren nie pozwala na budowę POŚ).
Czy jest ktoś w stanie podać mi orientacyjną kwotę budowy takiej sieci? Ewentualnie sprawdzone firmy, które mogłyby wybudować taką sieć w okolicach Wrocławia?

Poniżej parametry sieci:



- długość sieci ok. 450 mb (średnica rury Ø 200)
- odejścia do każdej działki rurą o Ø 160, długość każdego odejścia ok. 6 m, ilość wypustów - 15 sztuk, do każdego odejścia trójnik i zasuwa,
- studnie kanalizacyjne DN 1000 i jest ich 7 sztuk
- wykonanie odcinka pod główną ulicą metodą bezrozkopową (przecisk)
- dodatkowe koszty to mapa dc. projektowych, projekt i uzgodnienia


Za wszelką pomoc, rady etc. dziękuję z góry :)

Pozdrawiam,
Maciek

forgetit
26-09-2013, 12:28
Witam wszystkich!

Jeżeli temat powinien znaleźć się w dziale instalacji sanitarnych to proszę o przeniesienie (aczkolwiek wydaje mi się, że tu pasuje lepiej).

Otóż, ja i moi przyszli sąsiedzi, myślimy o wybudowaniu sieci kanalizacyjnej (bo na Gminę nie mamy co liczyć, a teren nie pozwala na budowę POŚ).
Czy jest ktoś w stanie podać mi orientacyjną kwotę budowy takiej sieci? Ewentualnie sprawdzone firmy, które mogłyby wybudować taką sieć w okolicach Wrocławia?

Poniżej parametry sieci:



Za wszelką pomoc, rady etc. dziękuję z góry :)

Pozdrawiam,
Maciek

Do czego na kanalizacji mają być zasuwy?
Na odejściach i załamaniach trasy muszą być studnie.

szb
26-09-2013, 13:45
Zasuwy jako zakończenie sieci przy każdej z działek - technicznie jestem zielony, opieram się póki co na tym co podpowiedziała Pani z gminy.
7 studni zapisałem - tyle będzie załamań.

W załączniku mapka z wyrysowaną siecią.

szb
27-09-2013, 22:22
A może zna ktoś jakąś firmę, która zajmuje się uzbrajaniem działek w okolicach Wrocławia???