PDA

Zobacz pełną wersję : Śmierdzi



asfalt
27-09-2013, 18:59
Witajcie. To mój pierwszy post tu, choć czytam forum od dawna, dlatego szybko się witam.
Mam bardzo nietypowy problem

Od dwóch lat mieszkam w mieszkaniu w bloku (wysoki, 12 pięter, z lat '80). Mieszkanie jest na III piętrze. Problem, jaki mam, to fakt, że w okresie jesienno-zimowych w mieszkaniu, gdy okna są zamknięte, śmierdzi. Ciężko jest powiedzieć czym - to jakby stary dym papierosowy (?). Śmierdzi z kuchni, w której - za zlewem - odkryty jest pion z rurami. Wydaje mi się, że to właśnie z tego pionu śmierdzi. Mimo tego, że go uszczelniłem (tekturą), to jednak wciąż zapach jakby się ulatniał. Śmierdzi tylko, gdy okna są szczelnie zamknięte. Przy tym, co ciekawe, we wspomnianym okresie w mieszkaniu normalnie badane było, czy nie ulatnia się gaz, czy jest wyciąg itd. Nigdy nie stwierdzono uchybień. Moje pytanie zatem - co może dawać taki dziwny zapach i skąd on się może wydobywać?
Dzięki za podpowiedzi.

felisscatus
25-10-2013, 11:22
Może to zwykły problem starszego budynku.... Uszczelnienie tekturowe też nie brzmi za bardzo skutecznie, może zmienić na cos pewniejszego?

hpr
25-12-2013, 17:29
A pytales sasiadow czy maja podobny problem? Moze to kwestia przeczyszczenia pionow przez admin.?

MaciekTyr.
10-01-2014, 11:15
Przy zamkniętych szczelnie oknach współczesnych pomieszczenie traci warunki normatywne - wentylacja zamienia się w "śmierdzolację". Zamknij okna i przystaw świeczkę do kolejnych kratek, jeżeli JAKAKOLWIEK dmucha zamiast ciągnąć, to dmucha Ci tym co wyciągnęła od sąsiada (np bąki, lub własnie dym papierosowy). Do pomieszczenia MUSI wlatywać to wredne, zimne, ale jednak świeże powietrze (klamka niedociągnięta), wtedy można mówić o wentylacji.

Konto usunięte_12*
14-01-2014, 21:32
Wy tu rady piszecie, a wpis autora wątku pochodzi z 27 września ub. roku!. Nie mogąc się doczekać odpowiedzi autor albo się obraził lub ten smród go (odpukać!) uciszył.
Pozdro.

finf
14-02-2014, 02:44
.. w lato nie będzie problemu :)

Uszczelnienie powinno być wykonane z odpowiedniej masy, a nie z tektury....Jak masz szczelne okna i je pozamykasz to przy już -5C nawet wentylacja grawitacyjna zaczyna ponadprzeciętnie pracować... Zamknięte szczelnie okna uniemożliwiają napływ świeżego powietrza z zewnątrz, więc jest ono zasysane wszystkimi nieszczelnościami i smród leci od sąsiadów do Ciebie... Proponuję kupić i uszczelnić piony stosowną masą, a w ścianie przy oknach zamontować stosowne nawiewniki świeżego powietrza ....