PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownik nie domyka pętli na rozdzielaczu



RSzymczak
29-09-2013, 08:14
Witam,

Miałem problem z wyregulowaniem podłogówki. Kupiłem więc siłowniki, które są podłączone do bezprzewodowej listwy. Szczęśliwy rozwiązaniem mojego problemu niestety nieprzyjemnie się zaskoczyłem kiedy moja łazienka nadal nie mogła się nagrzać. Na rozdzielaczu jest ona podłączona na ostatniej pętli. Okazało się zawory typu NC niestety w na trzech innych pętlach nie domykają trzpienia i woda idzie w układ. Próbowałem zamienić siłowniki, przekładając z pętli zamkniętych w miejsce, w których inny przepuszczał. Niestety też przepuszczają. A więc wykluczam awarię siłowników. Pytanie jak rozwiązać problem, czy ewentualnie podłożyć coś między siłownik a trzpień?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

hydraulik_
29-09-2013, 10:18
czasem pasuje moneta 2 gr
Ale to niema związku z niedogrzaniem łazienki.

RSzymczak
29-09-2013, 12:32
W tej chwili występuje taka sytuacja, że na pętli na której przepuszcza podłoga ma 24 st., zaś w łazience jest tylko 21. Ponadto pętla od łazienki ma otwarty w całości powrót., zaś na pozostałych są poprzymykane. Nie chcę grzać dalej bo robi się ukrop w domu.

hydraulik_
29-09-2013, 13:37
coś z łazienkową pętlą jest nie dobrze.Może zapowietrzona ,albo co utrudnia przepływ.
A czy powrót z pętli łazienkowej jest tak ciepły jak z innych pętli?

RSzymczak
29-09-2013, 19:35
Dwudziestogroszówki faktycznie pomogły !!! Teraz będę obserwował jak długo nagrzewa się łazienka. Nie mniej jednak problem z nagrzewaniem łazienki występował. Na obecną chwilę powrót jest ciepły. Po dobrej godzinie na wejściu jest 40 st. na powrocie kilka stopni mniej.