PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnętrzne czy zewnętrzne co zrobić pierwsze??? Pomoc do fachowców



anioleczek2112
29-09-2013, 11:12
Witam serdecznie. Sytuacja wygląda następująco: mamy stan surowy zamknięty i robimy w środku instalacje hydrauliczną i elektryczną. Dostaliśmy propozycję aby za 2 tygodnie zrobić elewację zewnętrzną. Nie będziemy mieli jeszcze tynków wewnętrznych i zastanawiam się czy później będą mogły one spokojnie wyschnąć jeśli budynek będzie już ocieplony z zewnątrz.

Proszę o pomoc i "łopatologiczne" wytłumaczenie czy lepiej najpierw kłaść tynk wew. czy zew. czy może kolejność jest bez znaczenia .

Z góry dziękuje

End_riu
29-09-2013, 13:24
Zrób najpierw wnętrze, żeby to wyschło. Obecnie mamy wilgotną porę roku co i tak spowolni osuszanie.
Lepiej, żeby ten mur oddychałcałą powierzchnią.

brylekpl
29-09-2013, 14:43
Witam serdecznie. Sytuacja wygląda następująco: mamy stan surowy zamknięty i robimy w środku instalacje hydrauliczną i elektryczną. Dostaliśmy propozycję aby za 2 tygodnie zrobić elewację zewnętrzną. Nie będziemy mieli jeszcze tynków wewnętrznych i zastanawiam się czy później będą mogły one spokojnie wyschnąć jeśli budynek będzie już ocieplony z zewnątrz.

Proszę o pomoc i "łopatologiczne" wytłumaczenie czy lepiej najpierw kłaść tynk wew. czy zew. czy może kolejność jest bez znaczenia .

Z góry dziękuje

ja uwazam ze lepiej zaczac od srodka - z elewacja zewn ja wstrzymuje sie do czasu az z grubsza oporzadze podworko aby jej nie uszkodzic.
Pozatym ze wzgledow czysto finansowych lepiej robic cos co jest konieczne do dalszych robot a to co niekonieczne zostawiac na pozniekj

anioleczek2112
29-09-2013, 14:56
ja uwazam ze lepiej zaczac od srodka - z elewacja zewn ja wstrzymuje sie do czasu az z grubsza oporzadze podworko aby jej nie uszkodzic.
Pozatym ze wzgledow czysto finansowych lepiej robic cos co jest konieczne do dalszych robot a to co niekonieczne zostawiac na pozniekj

My chcemy na razie zrobić elewację tylko na szaro bez koloru. A jeden z panów którzy stawiali u na mury powiedział że jak nie ocielimy budynku z zewnątrz to przez całą zimę nic nie zrobimy. A zależy nam na tym żeby zimą móc działać z pracami w srodku..Jedyne czego się obawiam to wilgoć czy w takim wypadku tynki i wylewki będą wysychały tak jak należy?

pawko_
29-09-2013, 16:35
Tynki wewnętrzne na wiosnę, a zewnętrzne na jesień lub odwrotnie wewnętrzne na jesień a zewnętrzne na wiosnę i tego się trzymaj. Jeśli nie będziesz grzać w środku to czy ocieplony czy nie to i tak będzie zimno.

pawko_
29-09-2013, 16:37
Czyli zaczynasz najpierw od środka. Piszę z telefonu i nie mogę edytować.

anioleczek2112
29-09-2013, 17:49
Czyli zaczynasz najpierw od środka. Piszę z telefonu i nie mogę edytować.

Mamy już Stan surowy zamknięty i plan na chwile obecną był taki aby przed zimą:
1) dokończyć instalacje
2) zrobić ocieplenie zewnętrzne
3) zrobić tynki wewnętrzne
4) wylewki

Zimą chcieliśmy zacząć grzać.
Początkowy plan zakładał najpierw tynki wewnętrzne a potem ocieplenie ale terminy ekip się poprzesuwały :/

EWBUD
29-09-2013, 18:30
Zupełnie bez znaczenia jest co zrobisz najpierw - od "oddychania" to jest wentylacja.

Jachmiu
19-10-2013, 00:53
Ja zaczynam od wnetrza jest to dla mnie lepsze rozwiazanie i chodzi o schnięcie i przede wszytskim o to ze chce jak najszybciej sie wprowadzic a na zwenątrz moze ekipa robić jak juz bede mieszkał aaa nie oszukujmy sie ogrzewanie przy tynkach tez jest wazne tym bardziej ze juz jest wilgotno i coraz zimniej ...