PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań o doprowadzenie powietrza do kominka



janoush
30-09-2013, 08:32
Witam,

Zamierzam zakupić kanały do doprowadzenia powietrza do kominka i pojawiło mi się kilka pytań:

Jako, że zapomniałem ułożyć kanały pod chudziakiem, będą leżały sobie na chudziaku a pod styropianem podłogowym i wylewką. Dlatego będą to kanały płaskie. I tu pierwsze pytanie: Kanały o jakim wymiarze zakupić: 150x5 czy 200x9 ?

Od strony kominka muszę te kanały wyprowadzić nad planowana wylewkę - jak wysoko pozostawić rurę nad wylewką ?
Gdzie najlepiej umieścić przepustnicę i czy jeszcze płaską, czy już po zmianie kształtu kanału na okrągły ?
Jaki przekrój okrągłego kanału zastosować przy przejściu z prostokątnego na okrągły - 110 czy 150 ?

Czy izolować dodatkowo kanały, zakładając, że bedą pod styropianem podłogowym ?

Pozdrawiam
Janusz

Darek344
02-10-2013, 15:58
Witam na forum. Nawet jeżeli kanały będą pod styropianem,to moim zdaniem warto je izolować- nawet dla czystej profilaktyki i bezpieczeństwa,w końcu posłużą Ci przez kilka ładnych lat. Jaki kominek dokładnie posiadasz? Podaj tutaj wiecej szczegółów,domyślam się ze z wkładem powietrza,ja np swój kupowałem na Wkladykominkowe.net.pl i tam mi wszystko objaśnili odnośnie montażu oraz instalacji. Ale bez dodatkowych informacji z Twojej strony ani rusz.

janoush
06-10-2013, 11:44
Jeszcze nie mam kominka. Na pewno będzie z zamkniętą komorą spalania, bo mam wentylację mechaniczną. A jaki model, to jeszcze nie wiem.