PDA

Zobacz pełną wersję : Działka bez kanalizacji BOŚ



mohawk90
30-09-2013, 17:19
Na wstępie witam serdecznie, na forum jestem już od jakiegoś czasu powoli snując marzenia o domku i w końcu nadszedł ten czas, tzn. na razie czas na zakup działki.

Jak już wyżej wspomniałem jestem przed zakupem działki i chciałem uzyskać pomoc w tej sprawie.
Otóż na działce nie ma i raczej nie będzie kanalizacji miejskiej (działka ze spadem, jeśli chcę się przyłączyć do kanalizacji miejskiej muszę wykonać przepompownie w górę działek jakieś 200 metrów, nie wiem jakie są tego koszta, ale chyba nieopłacalne). W związku z tym stoję przed dylematem czy kupować działkę czy szukać innej na której znajduje się kanalizacja.
Do wyboru na tej działce zostało tylko szambo (chcielibyśmy uniknąć szamba i jeśli to jedyna opcja to chyba zrezygnujemy z tej działki) i biologiczna oczyszczalnia ścieków.
Działka o której mowa jest ze spadem, dom będzie budowany na części wyższej, jest w kształcie prostokąta o powierzchni 1250 metrów kwadratowych, wzdłuż działki jest rów melioracyjny).
Gdy orientowałem się w gminie o kanalizacji, Pani dodała, żeby nikt nie próbował mi wcisnąć przydomowych oczyszczalni ścieków ponieważ grunty w naszym mieście nie pozwalają na to.
Z tego co czytałem to problem będzie chyba przy oczyszczalniach drenażowych, a jest możliwość instalacji oczyszczalni biologicznej.
Chciałem zapytać czy instalacja takiej oczyszczalni będzie możliwa (nie wiem dokładnie jakie grunty występują na tym terenie mówie tylko po opinii Pani z urzędu miasta) i jeśli tak to gdzie mogę odprowadzać tą wodę.
Od tej decyzji zależy zakup działki także proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Jastrząb
30-09-2013, 22:53
Na wstępie witam serdecznie, na forum jestem już od jakiegoś czasu powoli snując marzenia o domku i w końcu nadszedł ten czas, tzn. na razie czas na zakup działki.
Po pierwsze sprawdz co stoi w planie zagospodarowania. Bo moze tam byc napisane, ze albo kanalizacja albo szambo. To ucina spekulacje jesli nie wolno budowac oczyszczalni. Urzednicy sa 100 lat za murzynami, i dla nich oczyszczalnia to oczyszczalnia. Drenazowa, biologiczna, nie rozrozniaja.

marcin

mohawk90
10-10-2013, 11:22
Dzięki za odpowiedź.
Byłem w urzędzie i mówili, że oni nie zakazują budowy POŚ, a tereny na których znajduje się moja działka to głównie glina.
Także moje wątpliwości zostały rozwiane a działka zakupiona.
Pozdrawiam