PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie siatki zbrojącej na elewacji



Henrykk
01-10-2013, 08:04
Jak prawidłowo powinna być przyklejona siatka zbrojąca na elewacji /klej i siatka Knauf/?
Mój murarz zrobił to na raz /klej-siatka-klej/ i w wielu miejscach siatka jest widoczna. Sąsiad zrobił na dwa etapy /klej,wtopiona siatka i jak wyschło druga warstwa kleju/- jest idealnie wzrokowo.

pionan
01-10-2013, 08:55
ja tez robiłem w dwóch warstwach. Można wyrównać dzięki temu niedociągnięcia.

EWBUD
02-10-2013, 14:36
Klej + siatka + nowa warstwa kleju.
Mokre w mokre.
Ale między powinno się robić, a robi się jest kolosalna różnica i mało kto robi mokre w mokre - raczej już na dość suchą 1 warstwę, łatwiej jest wyrównać dołeczki małe.
A siatka nie powinna być widoczna.

End_riu
02-10-2013, 17:28
Widoczna siatka, kołki i niemal wszystkie płyty styropianu po położeniu struktury, to już zaczyna być plagą.
Ludzie szukają jak najtańszych ekip, które robią tak sobie i szybko. CZęsto również oszczędzają na materiale i nie dają drugiej waarstwy kleju.

Na domku zazwyczaj topi się siatkę na dwóch ścianach i wchodzi się ponownie z drugą warstwą. Tak jak kolega wyżej napisał. Przed całkowitym wyschnięciem kleju.

EWBUD
02-10-2013, 18:12
Szybciej, szybciej - taniej, taniej - efekty widać po pewnym czasie, albo od razu :)

Henrykk
02-10-2013, 18:54
Czy w tej sytuacji nałożenie kleju jako warstwy wyrównującej jest dopuszczalne?

End_riu
02-10-2013, 19:50
Co prawda klej nie stworzy jednolitej powłoki, ale spokojnie możesz to wyrównać.
Jest to tak cieńka warstwa, że ryzyko pęknięć i odpadania jest znikome. Tymbardziej, że struktura będzie to dodatkowo trzymała.
Wiele osób zaciąga drugą warstwę dopiero po zaschnięciu pierwszej.

@ ewbuxxxo jeszcze wieczorem jak ściany są podświetlane od góry, albo od dołu są fale to pół biedy.
Ale jak się jedzie w dzień przez jakąś miejscowość i z daleka widać niemal wszystkie płyty, a z bliska nawet kołki można policzyć :) to nie wiem, czy współczuć inwestorowi, czy śmiać się z wykonawcy.
Czasem kładąc kostkę pokazuję klientowi, że ma podjazd równiej zrobiony niż ścianę :P
Najlepiej nie zwracać uwagi. Tyle tylko, że to już zboczenie zawodowe.

Michał_ZG
23-08-2014, 09:48
Witam,

Odświeżę nieco wątek.

A mój wykonawca zrobił tak:

1) klej - bardzo cienka warstwa tzw. gruntująca
2) Po wyschnięciu kleju z pkt1. dopiero klej i wtopiona siatka

Przeglądałem wytyczne Rockwoola (mam wełnę) i wydaje się to ok. Co o tym sądzicie?