PDA

Zobacz pełną wersję : Okna z "Nowy Dom Okna" (4okna.pl) vs reszta ?



sherif
01-10-2013, 19:21
Witam !

Zbliżam się do finalnej decyzji odnośnie wyboru okien. Poki co zdecydowany jestem na Schuco Si82 z pakietem 3-szybowym (Ug=0.5). Zastanawiałem się jeszcze nad Aluplastem8000, ale podobno ten profil nie jest zalecany do większych przeszkleń, a u mnie takie są (w sumie przeszło 50m2 okien)
Wybór stolarki zacząłem od firm instalujących. Obecnie mam 3 oferty na produkty: Hekaplast, Adams oraz 4okna. O ile o dwóch pierwszych firmach łatwo znaleźć opinie i sa to głównie pozytywne to o firmie z Chodzieży nie znalazłem info.

Czy ktoś się spotkał z wyrobami tej firmy ? Czy są to produkty porównywalne z AdamS ?

Rożnica w cenie to ok 10-15% na korzyść 4okna.

Jest też opcja z oknostyl.pl, cena ta sama, ale okucia Roto. Warto taką ofertę rozważyć ?

finlandia
01-10-2013, 21:43
Pokusa jest duża, prawda?
Zwykle klienci wybierający najtańszą ofertę wracają tu później z innymi problemami.

sherif
01-10-2013, 22:24
Pokusa jest duża, prawda?
Zwykle klienci wybierający najtańszą ofertę wracają tu później z innymi problemami.

Jest :), ale nie lubię odrzucać czegoś czego nie znam, dlatego wolę zasięgnąć opinii. Jedna z firm instalujących (polecana także i na FM) współpracuje z nimi już jakiś czas, wstawiają niby dużo i obecnie przeważnie tylko z tego zakładu. Poza tym różnica w cenie wynika z różnicy ceny za produkt oraz za montaż, czyli same okna nie są jakieś podejrzanie tanie, bo jest to niecałe 10% (+tańszy montaż).

finlandia
01-10-2013, 22:46
Tańszy montaz, czyli na czym oszczędzą?
Dziś przy okazji pomiaru widziałem okna szanowanego producenta.montowane przez "fachofca". Klient go bardzo chwalił. Ale klasyczne okno 150x150zamiast 10-12 kotew miało ich 4 w dodatku przykręcone do ściany czarnymi wkrętami do drewna.
Na pewno było tanio...

sherif
01-10-2013, 23:02
Tańszy montaz, czyli na czym oszczędzą?
Dziś przy okazji pomiaru widziałem okna szanowanego producenta.montowane przez "fachofca". Klient go bardzo chwalił. Ale klasyczne okno 150x150zamiast 10-12 kotew miało ich 4 w dodatku przykręcone do ściany czarnymi wkrętami do drewna.
Na pewno było tanio...

Czy takie to dziwne, ze jedna firma wycenia za montaż ok 6tyś a druga 4tyś (podobno mają promocję i producent dofinansowuje 50% montażu warstwowego) ? Tym bardziej jako nie człowiek z branży i bez osobistej znajomości instalatorów tez nie wiem jak zamontuje ta firma droższa a obie firmy mają dużo pozytywnych opini.

Charlie
02-10-2013, 08:19
[QUOTE=finlandia;6151305]....klasyczne okno 150x150zamiast 10-12 kotew miało ich 4 w dodatku przykręcone do ściany czarnymi wkrętami do drewna.
...QUOTE]

Od zarąbania przyciął na kosztach :)
Kotwy + wkręty = ...PLN

W.g mnie to się poprostu albo nie zna na tym co robi albo mentalnie jest poprostu fleją.

witek86
02-10-2013, 09:45
Wkręty miał w domu a jak by miał kupić to już montaż by się nie opłacał .
oszczędność oszczędnością ale co później z takim oknem się będzie działo:)

Co do tematu to bardzo dobrze rokuje start ;
wybór 3 firm porównanie podobnych ofert i zestawienie plusów i minusów
Jeśli wszystko będzie szło tym tokiem to zapewne nie będzie żadnych baboli.
Jeśli jeszcze masz możliwość to dowiedz się jak wygląda montaż ,co dają ,czego nie i powinieneś coś wybrać

Dla mnie schuco ale ja jestem stronniczy jeśli chodzi o ten produkt :P

finlandia
02-10-2013, 10:10
Wkręty miał w domu a jak by miał kupić to już montaż by się nie opłacał
Nawet nie potrzebował wiertarki.. :)

sherif
02-10-2013, 11:42
Wkręty miał w domu a jak by miał kupić to już montaż by się nie opłacał .
oszczędność oszczędnością ale co później z takim oknem się będzie działo:)

Co do tematu to bardzo dobrze rokuje start ;
wybór 3 firm porównanie podobnych ofert i zestawienie plusów i minusów
Jeśli wszystko będzie szło tym tokiem to zapewne nie będzie żadnych baboli.
Jeśli jeszcze masz możliwość to dowiedz się jak wygląda montaż ,co dają ,czego nie i powinieneś coś wybrać

Dla mnie schuco ale ja jestem stronniczy jeśli chodzi o ten produkt :P

Wybieram montaż warstwowy (ciepły), więc pianka, 2 x taśma i kotwy we wszytskich przypadkach, to jest łatwe do sprawdzenia, szczególnie przez kierownika budowy. O montaż jakoś mniej się niepokoje, bo są to firmy z dobrymi opiniami.
Bardziej martwi mnie brak opinii o firmie Nowy Dom Okna, niby słyszałem że Schuco starannie wybiera producentów i nie jest łatwo nim zostać, ale wolę sprawdzić
Dlatego pytam czy ktoś słyszał o nich czy spotkał się z jakimiś opiniami :)

witek86
02-10-2013, 15:10
oj pokazał bym ci producenta na schuco który okna robi dramat:)
osobiście firmy 4pory roku nie znam

sherif
02-10-2013, 15:17
oj pokazał bym ci producenta na schuco który okna robi dramat:)
osobiście firmy 4pory roku nie znam

czyli jednak da się zpsuć ... :(
Dzięki za info.

slaku
02-10-2013, 20:11
jasne, że wszystko da się zepsuć. Ale ze strony Adamsa to się raczej nie zdarza. Nie pamiętam kiedy od nich miałem jakąś reklamację:cool:

witek86
03-10-2013, 10:17
jasne, że wszystko da się zepsuć. Ale ze strony Adamsa to się raczej nie zdarza. Nie pamiętam kiedy od nich miałem jakąś reklamację:cool:

tylko się cieszyć :)
wszystko robią ludzie ,później to ludzie wiozą do ciebie następnie inni ludzie montują i zawsze gdzieś może coś się wydarzyć ważne jest to jak firma z takich sytuacji wychodzi ... nie można powiedzieć że wszystko jest idealnie bo tak nigdzie nie ma
A o tym producencie co robi na schuco zapewne nie słyszałeś bo to wszystko idzie na zachód a później przyjedzie nowobogacki z arbaitu i mówi że niemcy to pcv wymieniają bo to shit