PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienka styropian na suficie.



mmj16
02-10-2013, 17:56
Witam,

W zeszłym roku kupiłem mieszkanie. Łazience była położona struktura. Na ścianach i suficie pomalowana farbą lateksową. Ze względów estetycznych odświeżyłem w tm roku łazienkę ściany nowy kolor a na sufit regips + farba lateksowa.

Przed położeniem sufitu musiałem rozdzielić kabel od światła przez co dowiedziałem się jak poprzednio sufit był robiony. Jest to stare budownictwo więc zaczynając od góry deski, słoma, tynk, cienki styropian, zielony regips i ta struktura pomalowany lateksem. Ja dołożyłem na to kolejny zielony regips.
Znajomy powiedział, że z tego co wie może być problem ze skroplinami nad styropianem i zasugerował wywiercenie otworu w którymś miejscu w suficie do tynku tak żeby był przepływ powietrza i położenie jakiejś kratki I teraz nie wiem czy to dobre rozwiązanie i czy to zda egzamin. Z tego co widziałem kładąc nowe kable pod styropianem nie było (przynajmniej na tym kawałku) pleśnie czy grzyba. W łazience jest duże okno + mechaniczna wentylacja. Mam jeszcze zamiar zamontować na okno wywiewnik ciśnieniowy. Generalnie łazienka nie jest ciepła. Przynajmniej szału nie ma.

Pytanie co z tą wentylacją (dziurą w suficie) czy to w ogóle ma sens i zda egzamin. Czy może skutek odwrotny wilgoć się będzie tamtędy dostawała do środka. Nad łazienką jest nieogrzewany strych.

Pozdrawiam