PDA

Zobacz pełną wersję : somfy radiowe i satel integra



JerzyR
02-10-2013, 22:18
Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi rolety zewnętrzne sterowane radiowo firmy Somfy pilotem Telis 4 RTS. I ponoć mam problem bo nie można nimi sterować przyciskiem na ścianie. Poza tym chciałem je podłączyć do centrali Satel Integra 128WRL i otwierać/zamykać przy użyciu tej centrali.
Rolety mają Napęd Oximo RTS. Oczywiście są sterowane radiowo przyciski somfy....

Można te napędy podpiąć do centrali Satel Integra? Wymiana napędów na zwykłe nie wchodzi w rachubę.

JerzyR
04-10-2013, 19:54
Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...
Jeśli komuś się przyda to należy w ww. przypadku zastosować Nadajnik RCS 9002 firmy Somfy.
Pozdrawiam

dendrytus
06-10-2013, 12:08
Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...


Może po prostu nie wiele osób robi to

Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi rolety zewnętrzne

netmax
30-11-2013, 14:34
Dziękuję wszystkim za szeroki odzew...
Jeśli komuś się przyda to należy w ww. przypadku zastosować Nadajnik RCS 9002 firmy Somfy.
Pozdrawiam
Witam,
Mam podobny problem...zamontowali mi tez bezprzewodowe...i pytanie teraz jak to podpiac np do systemu przewodowego F&F Pabianice? (to tylko przykład).
Wystarczy tylko ten 1 nadajnik do np 15 rolet?

Dzieki za info
Krystian

JerzyR
04-01-2014, 10:13
Jeszcze nie podłączyłem, ale jeśli chcesz sterować wszystkimi roletami razem to wystarczy 1szt RCS 9002, ale jeśli chcesz sterować każdym z osobna lub 2-3 grupami rolet to potrzebujesz kilka sztuk.

Nie znalazłem informacji czy jest ograniczona liczba rolet do sterowania.

grudziu
04-01-2014, 11:25
Witaj,
są dwa rozwiązania - RCS9002 lub moduł RS485->Somfy.

W przypadku RCS9002 realizowaliśmy inwestycję, gdzie 11 rolet radiowych zostało włączonych do sterowania przewodowego. Niestety przy funkcji "suma zasłoń rolety" jeździła część - musieliśmy wprowadzić sekwencję zdarzeń. Telegramy radiowe wzajemnie się zagłuszały. Dodatkowy nadajnik też by nie rozwiązał sprawy, ponieważ rolety były zamontowane w dużym domu w różnych miejscach i jednym nadajnikiem by się tego nie chwyciło.

gentoonx
04-01-2014, 12:54
Nieopatrznie dostarczono i zamontowano mi ...

Witam,
Mam podobny problem......

Coraz gorzej z ludźmi w Polsce - normalnie Ferdek ma racje

PDS :bash:

kowalmisiek
14-06-2021, 07:44
Panowie jak to rozwiązanie by działało w połączeniu z Tahoma Premium? Czy to urządzenie RCS9002 przesyła sygnał tylko i wyłącznie do rolet? Ja Będę miał rolety oparte o IO Homeconrol i do tego centrala zarządzająca Tahome Premium. Czy RCS9002 będzie w stanie przesłać sygnał do Tahome i Tahome opuści mi wszystkie rolety podczas uzbrajania alarmu?