PDA

Zobacz pełną wersję : Szczelina w drzwiach do piwnicy



luka5z
03-10-2013, 21:52
Podobno dom (nawet mrozna zimą) powinien miec zapewniony stały naplyw powietrza z zewnatrz (nie tylko wietrzenie 3x dziennie po 5-10 min).

W piwnicy mam lekko uchylone dwa okienka (jest tam kociol CO). Tempeartura w piwnicy (mimo ze nie jest ogrzewana) nawet w mrozy nie spada ponizej kilku-kilkunastu stopni. Drzwi do domu z piwnicy nie sa szczelne - czuc, ze wieje z dolu (nie ma uszczelek, jest spora szczelina). Wiec jest ten staly nawiew. Zastanawiam sie tlyko jak wyglada kwestia finansowa, bo z drugiej strony slyszalem, ze dlugotrwale wpuszczanie powietrza zima to blad i tylko wychladza pomieszczenia. Ostatecznie - uszczlenic te drzwi czy zostawic i niech troche nawiewa?

Oczywiscie niezaleznie od tego wietrze 3x dziennie na osciez, ponadto po kazdej kapieli i gotowaniu.

gentoonx
03-10-2013, 22:16
Podobno dom (nawet mrozna zimą) powinien miec zapewniony stały naplyw powietrza z zewnatrz (nie tylko wietrzenie 3x dziennie po 5-10 min).


Podobno, Lenin żyje, a ktoś wczoraj widzial Yeti i Elwisa jak grali w bakarata :lol:

dom musi mieć zapewnioną wentylację, najlepiej machaniczną, bo taka jestesmy w stanie kontrolować jej intensywność - panujemy nad nią. Najlepiej by było jakby można sterować na podstawie wilgotności (kąpiele, gotowanie, kupa ludzi) i/lub stężeniem CO2 (kupa ludzi gotowanie na gazie), ale niestety to trochę kosztuje.

WG (taką masz zapewne) nie daje się kontrolować, ale to przewietrzanie 3xdziennie co uprawiasz to z potrzeby czy tylko tak słyszałeś?

luka5z
04-10-2013, 09:27
WG (taką masz zapewne) nie daje się kontrolować, ale to przewietrzanie 3xdziennie co uprawiasz to z potrzeby czy tylko tak słyszałeś?

ja jestem amator. wietrze bo jakbym nie wietrzyl to czuc ta podwyzszona wilgotnosc. szczegolnie po nocy. wietrzenie zaraz po cieplym prysznicu tez chyba jest rozsadne. czyli to zle ze wietrze?

na klimatyzacje raczej sie nie zapowiada na razie...

q-bis
04-10-2013, 09:56
Dobrze, że wietrzysz :)
Nie wiem czy akurat potrzeba 3x ale jak lubisz ...
Natomiast nie wiem (i to jest pytanie do fachowców) czy korzystne jest zaciąganie powietrza do wymiany z kotłowni - jak się domyślam na paliwo stałe ?
Może się wypowie ktoś z branży - z korzyścią dla innych.

luka5z
04-10-2013, 19:29
Dobrze, że wietrzysz :)
Nie wiem czy akurat potrzeba 3x ale jak lubisz ...
Natomiast nie wiem (i to jest pytanie do fachowców) czy korzystne jest zaciąganie powietrza do wymiany z kotłowni - jak się domyślam na paliwo stałe ?
Może się wypowie ktoś z branży - z korzyścią dla innych.


nie - kocioł gazowy

generalnie to nie tak, ze zaciagam jakos powietrze z tej piwnicy, tylko po prostu drzwi nie sa szczelne a w piwnicy sa uchylone dwa okienka (w intrukcji do kotła to było - musi byc dostep powietrza z zewnatrz)