PDA

Zobacz pełną wersję : odleg?o?? od kanalizacji



Babette
10-07-2004, 16:21
mam pytanie czy mogę wybudować dom jeżeli przy ogrodzeniu jakieś 30-40 idzie rura kanalizacyjna w ulicy, czy trzeba się odsunąć od ogrodzenia mam wąską działke 12m, proszę o odpowiedz .pozdrawiam Babette

Babette
10-07-2004, 16:35
30-40cm od ogrodzenia

Bio
10-07-2004, 16:36
Bardzo jakieś nieprecyzyjne to pytanie. Przed wydaniem zezwolenia projekt trafi na ZUD. Jeżeli dostaniesz pozwolenie na budowę, to nie widzę problemów. Dostaniesz też warunki zabudowy. Tam będzie określone w którym miejscu może stać budynek.

Babette
10-07-2004, 16:43
dziękuje za zainteresowanie, pytam bo nie ma planów w gminie, sąsiedni dom stoi równo z linią ulicy i też tak chce się budować ale niedawno robili kanalizacje i idzie co prawda głęboko w ziemi lecz zaraz koło ogrodzenia (30-40CM), pytam się bo nie wiem czy jest sens występować o WZ do gminy, a chcę się budować tak jak dom sąsiada zaraz przy ulicy ;)

Bio
10-07-2004, 16:50
To możesz przecież w gminie zasięgnąć ustnej informacji. Da to z pewnością więcej niż przeczytasz tutaj.
Powodzenia.

Jerzysio
11-07-2004, 03:20
Faktycznie twoje info są nie bardzo precyzyjne ! W planach masz określone w jakiej odległości od linii rozgraniczających możesz stawiać swoją "chawirę"! I tak naprawdę to określa warunki przyłączeniowe do wszystkich mediów, jeśli kanał uliczny jest blisko ( 4-6 m ), a Ty planujesz dom bez podpiwniczenia, to prawdopodobnie musisz w domu zrobić rewizję, a jeśli kanał głęboko, to musissz dać przepad na kanale.
Tak w ogóle to zapytaj się swojego operatora jakie ma wymagania.
Pozdro
J
PS
A na sasiadów to Ty się nie lepiej nie oglądaj!

modulor
11-07-2004, 07:35
nieprecyzyjne zadane pytanie
nie mam pojęcia o co chodzi
proszę sprecyzuj to prościej lub bardziej skomplikowanie
:lol:

Babette
11-07-2004, 09:33
" |
"--|----płot
" |
" |
| -| - kanalizacja - od lini kanalizacji jakieś 40 cm do plotu
| |
|--|---- linia sciany bez okien
| |
| |
" +--studzienka
" |
" |
" |
|
|-------dom sąsiada

Jerzysio
11-07-2004, 11:38
Konia z rzędem dla tego co rozumie o co tu chodzi !?
Ogrodzenie, kanał, ściana, studzienka, sąsiad. O co tu chodzi?
Prościej jeśli łaska.
J

Babette
11-07-2004, 11:52
najprosciej będzie jesli pójdę do urzędu i zapytam u źródeł :))) bo to taka dziwna działka i sytuacja ale dzieki