PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja drewna na zewnatrz budynku



Teri
10-07-2004, 16:31
Czym pomalowac podbitke i wszystkie elementy drewniane zewnetrzne,
mysle o zabezpieczeniu przed wilgocia i szkodnikami .Dom polozony jest na terenach gorzystych. Czy ktos ma pomysl? Dziekuje Teri :D

windcracker
10-07-2004, 22:47
Ja daję lakierobejcę Dulux od spodu ( gdzie widać) ,a od góry najtańszy bezbarwby impregnat Nobilesu.

Andrzejzs
10-07-2004, 22:49
Dobry jest drewnochron- wystepuje w kilku kolorach, jest w czym wybierać.

windcracker
10-07-2004, 23:00
Ale drewnochron nie oddaje głębi struktury drewna. Jest bardzo "matowy". Fakt , że jest tani. Pobobnie , jak Nobiles.
Kupiłem kilka puszek impregnatów i lakierobejc. Malowałem kawałki drewna, jakie mam na podbitkę i efekt był zgoła odmienny niż na próbkach w sklepie. Metodą prób i błędów mam chyba to, co chcę :D

Teri
11-07-2004, 10:38
Dziekuje za rady,ale sa one malo konkretne i niezupelnie sprawdzone. Nie chcialabym tez popelniac bledow, gdyz jest to element dekoracyjny domu. Musze pomalowac nie tylko podbidke, ale wszyskie krokwie ktore sa ladnie rzezbione , , belki, i inne elementy. Mysle ze wystepuja u nas na rynku tez produkty skandynawskie, przeciez oni buduja domy z balow, u nas zreszta tez. Moze ktos cos slyszal. Dzieki Teri

Pikumar97
12-07-2004, 10:54
Ja też miałem taki dylemat i po licznych odwiedzinach w składach budowlanych wybrałm dwa środki:
nobiles bezbarwny (ipregnat głęboko penetrujący drewno ) - malowane 2x z dwu stron, zalety: środek tani i b. dobrze zabezpieczający przed szkodnikami, grzybami i pleśnią
Sadolin extra ( lakierobejca- śrobek zabezpieczający przed wodą - hydrofobowy oraz nadający kolor drewnu) malowanłem również 2x tylko od strony zewnętrznej.
Z wielu środków do zabezpieczania drewna najwyższą ocenę u sprzedawców miały preparaty firmy bondex i sadolinu. Jednak sadolin jest o połowę tańszy, gdyż jest rozlewany w Polsce.
Po "co prawda" pierwszym sezonie deski wyglądają tak:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=23870&grupa=0&kat=2&a=pikumar97

crimson
12-07-2004, 11:39
Podpisuje się pod Sadolinem extra. Dobry produkt. Widziałem podbitkę bodajże ośmioletnią po jego zastosowaniu. Bez oznak zużycia.
pzdr C

Teri
12-07-2004, 12:01
Dziekuje za szybka odpowiedz. Domek wyglada superi farba tez. Mam rozumiec ze malowales Sadolinem. Czy kolor ktory uzyles to Teek?
Wyglada bardzo ladnie. W jakej cenie jest w Polsce? Czy sa tez puszki 5lub 10 litrowe? Dzeki za odpowiedz Pozdrawiam Teri :P

Pikumar97
12-07-2004, 12:26
Trafiłeś - kolor teek, Puszka 5l kosztowała w zeszłym roku około 120zł, Dwie bańki starczyły na dwukrotne malowanie około 120 m2 (elewacja + podbitka)

Martula
12-07-2004, 12:36
A tak przy okazji - gdzie Marcinie kupowałeś deski na elewację i podbitkę.Jestem z Krakowa.Proszę o adres.

Pikumar97
12-07-2004, 12:52
poszło na priva

Martula
12-07-2004, 12:57
Dziękuję - doszło.

Teri
13-07-2004, 20:20
Dziekuje Marcin za wiadomosc. I naturalnie mam jeszcze jedno pytanie, moze sie orientujesz czy dostane z Sadolinu kolor modrzewia. Poniewaz podbitke i wiekszosc belek mam z modrzewia, chcialabym pomalowac na ten kolor. Bondex np. nie produkuje w tym kolorze puszek 5l tylko 0,75l, a ja potrzebuje jak Ty okolo 10 litrow. Pozdrawiam Teri.

Ella
05-07-2005, 19:59
Ja też miałem taki dylemat i po licznych odwiedzinach w składach budowlanych wybrałm dwa środki:
nobiles bezbarwny (ipregnat głęboko penetrujący drewno ) - malowane 2x z dwu stron, zalety: środek tani i b. dobrze zabezpieczający przed szkodnikami, grzybami i pleśnią
Sadolin extra ( lakierobejca- śrobek zabezpieczający przed wodą - hydrofobowy oraz nadający kolor drewnu) malowanłem również 2x tylko od strony zewnętrznej.
Z wielu środków do zabezpieczania drewna najwyższą ocenę u sprzedawców miały preparaty firmy bondex i sadolinu. Jednak sadolin jest o połowę tańszy, gdyż jest rozlewany w Polsce.
Po "co prawda" pierwszym sezonie deski wyglądają tak:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=23870&grupa=0&kat=2&a=pikumar97
Pikumar, jak po kolejnym sezonie sprawdza się Twoje rozwiązanie?
Ja, wedle Twojej rady kupiłam bezbarwny impregnat Nobiles i właśnie wybrałam się do sklepu po lakierobejcę Bondex - ale pan w sklepie zrobił mi pewne zamieszanie w głowie.
Powiedział mianowicie, że lakierobejce mogą "nie chwycić" drewna wcześniej zaimpregnowanego i że powinno sie je kłaść na surowe drewno (i że lakierobejce najlepiej sprawdzają się we wnętrzach). A na zewnatrz - od razu impregnat koloryzujący i tyle.
Nie wiem , co o tym sądzić...
Jeśli to prawda, to żeby nie zmarnować bezbnarwnego Nobilesu, pomaluję nim podbitke od "lewej" strony, a od "prawej" dwa razy impregnatem koloryzującym Bondex.