PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja monta?u Schiedel lub Schreyer



Ivo
10-07-2004, 17:35
Witam!

Pilnie potrzebuję instrukcję montażu kominów Schiedel lub Schreyer.

Czy ktoś z Was może takową mi udostępnić?

Na stronie internetowej schiedel jest instrukcja montażu, ale tylko (a może aż?) w formie filmu. A ja potrzebuję wersji jakby "papierowej" - do użytku na budowie.

Firma sprzedająca nam kominy obiecywała nam dostarczyć instrukcję, ale jak przywieźli elementy na budowę, to okazało się, że komuś ją udostępnili i nie wiedzą kiedy nam ja przekaża i czy w ogóle :( .
A czas leci i musimy jak najszybciej te kominy postawić, bo chcemy ruszyć z dachówką.

Z góry dzięki za pomoc!

cyrus
12-07-2004, 12:18
schiedel wkłada instrukcje do każdego pakietu podstawowego. Jeżeli kupiłeś takowy, to powinna być w środku. Chyba że firma handlowa wypożyczyła Twoją instrukcje - tylko ja bym wtedy nie przyjął otwieranego pakietu podstawowego.

przmslw
12-07-2004, 12:35
Niestety tylko po niemiecku (http://www.schiedel.de/619.0.html), za to z obrazkami.

12-07-2004, 14:56
Do montażu wystarczą obrazki, natomiast przy mieszaniu kleju zachowaj podane miary. Nie dodawaj więcej wody niż napisane tylko mieszaj i mieszaj aż zacznie przypominać gips. Nanieś go na łączenia ceramiki i po robocie. Pustaki muruj zwykłą zaprawą.

Renia
12-07-2004, 20:04
1. Pierwszy pustak wypełnij do połowy zaprawą (kamionki w środku będą wtedy na mijankę z pustakami).
2. Komin do gazu postaw na podmurówce z cegieł.
3. Zwróć uwagę aby kamionki były wkładane jedna w drugą we właściwą stronę, a nie "pod włos" (węższym na dół, szerszym do góry), bo w kominie będzie Ci wyciekać kondensat na zewnątrz kamionki - jak zrobisz do góry nogami.
4. Zainstaluj na samym dole naczynie ("patelnię") na skropliny - zarówno w kominkowym jak i w gazowym (nie ma w firmowym zestawie do kominka, jest w zestawie do gazowego).
5. Zmocz brzegi kamionki wodą zanim nałożysz kit (ale tylko w tym gazowym, w kominkowym się nie moczy - jest kit w tubce do wyciskania). Obcieraj gąbką nadmiar kitu od wewnatrz kamionki (przy montażu gazowego oczywiście).
6. Pamiętaj o zakładaniu obręczy dystansowych na każdą kamionkę (w gazowym - co trzecia ma być z dystansowymi wypukłościami).
7. Zakładaj sznur dookoła kominkowych kamionek (po każdej).
8. Skorzystaj z metalowego szablonu (taka kwadratowa "pokrywka") jak nakładasz zaprawę na pustak - nie będzie spadać w dół jej nadmiar.
9. Tak jak poprzednik napisał - pamiętaj aby nie dodawać więcej wody niż podaje instrukcja, bo po rozrobieniu kit będzie za rzadki (7:1). Trzeba go mieszać dość intensywnie a dopiero po kilkunastu minutach jest dobry. Można go zużyć do 1,5 godziny, potem jest niedobry. Ja dodawałam po pół godzinie odrobinkę wody, bo był jednak trochę za gęsty (to dot. gazowego).

ZAŻĄDAJ WIZYTY PRZEDSTAWICIELA NA BUDOWIE I SZKOLENIA - NALEŻY CI SIĘ TO JAK CHŁOPU ZIEMIA - oczywiście gratis.
Za takie pieniądze niech nie wciskają kitu że nie mają instrukcji, zrobiłabym totalną awanturę!!!!!!

Montowałam wczoraj kominkowy i gazowy, dostarczono mi małą książeczkę oraz w środku pudeł były instrukcje po polsku.

Powodzenia w montażu.

Renia
12-07-2004, 20:13
Aha,
jeszcze mi się przypomniało, zabezpiecz folią na górze przed deszczem zanim całkiem wykończysz, nie powinien się zamoczyć od wewnątrz ( w kominkowym mógłby zamoknąć sznur).

Ivo
13-07-2004, 07:46
Wielkie DZIĘKI za pomoc!!!!

My mamy zakupiony komin Schreyera, do którego nie dołączają standardowo instrukcji :( Beznadzieja.

Ale dzięki Waszej instrukcji mam nadzieję, że się nam uda - dzisiaj ruszamy :)