PDA

Zobacz pełną wersję : warunki zabudowy mam!!!!!!!!



prusak
10-07-2004, 19:51
po ciezkiej walce mam!!! warunki zabudowy i co dalej? nie chce dac zarobic 5 tys za zalatwienie pozostalych zezwolen!
niech ktos podzieli sie ze mna tym jak zalatwiac dalej?. prusak z olsztyna pozdrawiam

Jerzysio
11-07-2004, 02:56
No i bardzo dobrze ! Olsztyn górą ! Pozdro from Stare Babice !
Niedaleko nas jest niejaka Warszawa.
I Tak trzymać ! A gdzie, Dajtki, Pieczewo czy insza inszość ?
Pozdro
J
A pod Grunwald Waszmość jedziesz !?

aga_kraków
11-07-2004, 05:48
witaj
gratulacje-WZka to już połowa sukcesu!

gminy mogą się trochę różnić wymaganiami, napiszę ci jak jest u nas:

1/ 4 egz. projektu zaadaptowanego-z planem zagosp. działki
+ w projekcie obowiązkowo instalacje wewn.(wod-kan, gaz, elektr)

2/przyłącza możesz załatwiać razem z domem.....

- 4 egz. projektów przyłączy(woda, gaz-z opinią p/poż,energia,kanal. lub szambo lub oczyszcz.)
- uzgodnienie przyłączy w ZUDP

......lub każde osobno na zgłoszenie(wyj. gaz-chyba pozwolenie)-
-wtedy każde uzgadniane w ZUDP

3/warunki na zjazd z drogi na działkę(to curiosum ponoć w nielicznych gminach jest wymagane)

4/uprawnienia i przynalezność do Izb wszystkich projektantów

to wszystko składasz razem z WZ-ką w starostwie i tam najlepiej pytaj o lokalne fanaberie

powodzenia

modulor
11-07-2004, 07:30
po ciezkiej walce mam!!! warunki zabudowy i co dalej? nie chce dac zarobic 5 tys za zalatwienie pozostalych zezwolen!
niech ktos podzieli sie ze mna tym jak zalatwiac dalej?. prusak z olsztyna pozdrawiam


5 tysięcy ???
za jakie formalności???
WZka to pierwsza stacja drogi krzyżowej ...
ale na końcu czeka Cię wniebowstąpienie ... więc warto

MURMAN
13-07-2004, 21:06
BRAVO !!!!!!

WITAJ W KLUBIE

kolumbik
29-07-2004, 07:25
ja juz czekam ponad miesiac, chyba sie wsciekne :(

maciunio
29-07-2004, 07:30
kolumbik- to jeszcze nie jest tak zle. zwykle mile panie w urzedzie przetrzymuja dokumenty do ostatniego uwstawowego dnia i dopiero wtedy wysylaja.

kolumbik
29-07-2004, 07:44
ale to jest straszne, za co oni w urzedzie biora pieniadze, przeciez jak by pracowali z taka wydajnoscia przez jeden miesiac w normalnej firmie to by firmy nie bylo. Wczoraj poszedlem do wojta z pytaniem ile jeszcze trzeba czekac i dostalem odpowiedz ze moze jak bym ladnie poprosil pania ktora za to odpowiada to sie moze cos da zalatwic. Tylko nie rozumiem co oznaczalo ladnie poprosil - czyzby panie w gminie takie zachlanne byly na paczuszke kawy za 5 zł, czy to mialo oznaczac mala kopertke sam nie rozumiem. poza tym przeciez wojt tam jest szefem a mnie odsyla do pracownicy zebym to ja ją prosil, to jest smieszne.

kolumbik
05-08-2004, 10:39
mozecie mi podpowiedziec co mozna zalatwiac (jakie papierki) w okresie oczekiwania na warunki zabudowy.

marcenka
09-08-2004, 10:19
kolumbik,
-wyciągnij sobie mapki z składnicy map
-złóż papiery do wodociągów i kanalizacji
-złóż papierki do gazowni
-złóż papierki do energetyki
-popytaj sąsiadów jakie mieli obwarowania co do odsunięcia się z budynkiem od granic działki a potem poszukaj projektu

NIE PODDAWAJ SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!

inż. Mamoń
16-08-2004, 13:50
Po pierwsze - czy chcesz zacząć budowę w tym roku? Wydaje się, że jest to prawie niemożliwe. Jeżeli w przyszłym roku - to spokojnie zdążysz wszystko załatwić.
1) Czy masz aktualizowane mapki do celów projektowych (bo do warunków zabudowy wystarczają nieaktualne). Jak nie masz - zleć wykonanie.
2) Złoż wnioski w energetyce, gazowni i wodociągach. W wodociągach czeka się około 30 dni, a w energetyce nieco mniej.
3) Szukaj projektu i zleć jego adaptację (chyba, że będzie indywidualny).
4) Zadzwoń do Starostwa wydającego pozwolenia na budowę - jakie kwity będą jeszcze potrzebne. np. decyzja o odrolnieniu, uzgodnienie warunków zjazdu na działkę (lub projekt zjazdu) itp.
5) Prawdopodobnie za miesiąc będziesz mógł złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Jak dobrze pójdzie za kolejny miesiąc dostaniuesz pozwolenie ...

kolumbik
19-08-2004, 12:34
Chcialbym chociaz fundamenty w tym roku wylac.
mapki wlasnie dzisiaj zamawiam.
przylacza na dzialce mam, tylko nie wiem czy do energetyki i wodociagow mam isc z tymi mapkami czy tylko zlozyc jakis wniosek czy co.
projekt powoli sie adaptuje do mojego widzimisie, tylko ze na razie nawet projektu nie kupilem poniewaz nie wiem co bedzie w warunkach zabudowy.

malgosia.m
23-08-2004, 13:05
Ja czekam na warunki zabudowy 10 m-cy , i byc moze poczekam jeszcze ze dwa. Wszystko "zalatwia" nam babka ktora biezrz od nas 900 zł. - ma doprowadzic wszystki dokumenty do pozwolenia na budowe włacznie. Ale za takie opóznienie to chyba jej potrace. Pozdrawiam

malgosia.m
23-08-2004, 13:09
mozecie mi podpowiedziec co mozna zalatwiac (jakie papierki) w okresie oczekiwania na warunki zabudowy.

Mozesz załatwic mapke do przyłączy (energetyka i wodociągi) projektu nie kupuj bo nie wiadomo co bedzie w warunkch tam są wymagania co do pochyłości dachu , oddalenia od drogi itp

aib Marianna
08-10-2004, 23:14
Warunki zabudowy we Wrocławiu:
- zadaszenie istniejącego tarasu - 4,5 miesiąca,
- zmiana sposobu użytkowania podręcznego warsztatu - w trakcie budowy (65,0 m2), na warsztat usługowy - 8 miesięcy i 8 dni,
- podział działki + budynek usługowy (150, m2) - 8,5 miesiąca,
- dom w zabudowie szeregowej - dziesiąty miesiąc.
Wszystkie wnioski miały wymagane załączniki formalne:
mapki, opis i rysunki.
Jedynym tłumaczeniem Urzędu GMINY WROCŁAW jest brak miejscowych planów (WYKONYWANYCH PRZEZ GMINĘ) i uciążiwość przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu.

idkam
10-10-2004, 13:40
Ja na WZ czekałem 1,5 tygodnia :lol:

ania
10-10-2004, 18:25
A u mnie prze pierwsze dwa miesiące gmina nawet nie zajrzała do mojego wniosku.
Cytuję:"Pani, co mi tu pani wyjeżdża z KPA! My tu mamy swoje terminy!"
Niczym innym się nie zasłaniali i nie usprawiedliwiali.

idkam
10-10-2004, 18:33
Hey,

ja bym napisał do starostwa.

PRL się skończył :x

ania
10-10-2004, 18:40
Napisałam.
Poskutkowało.

Jakby ktoś chciał skorzystać ze wzoru skargi - zachęcam:

skarga na opieszałą gminę (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28921)

malgo77
03-10-2005, 22:40
Witajcie!
mam pytanie o WZ, czytam forum i już sama nie wiem..
Będę wkrótce składać wniosek o WZ, w którym muszę określić min:powierzchnię domu, wysokość w kalenicy, nachylenie dachu, czyli jednym słowem bardzo konkretne informacje, na projekt jeszcze się nie zdecydowałam, bo jak piszecie tu najlepiej zrobić to po uzyskaniu decyzji o WZ, no i mam dylemat co ja mam tam wpisać? - czy tylko jakieś przybliżone dane (nie wiem jeszcze nawet czy to będzie parterówka czy z użytkowym poddaszem, cały czas się zastanawiam) i czy potem nie będzie problemu przy wydaniu pozwolenia na budowę, jeśli się okaże że te dane z mojego wniosku będą odbiegać od kupionego projektu, zaznaczam że pan w gminie który wydaje te papiery jest niezbyt skory do pomocy i na pytania odpowiada wymijająco, a jak chcę potewierdzić coś co powiedział przed chwilą to mówi, że łapię go za słowa itp. Juz teraz po 2 rozmowach wiem , że z nim nie będzie łatwo..więc staram się wyprzedzać trochę bieg wypadków, chociaz wiem że bez niespodzianek się nie obejdzie, aha istotne jest chyba to (o czym pisałam na forum prawo..), ze z braku innych mozliwości czytaj działka rolna bez PZP będę starała sie o WZ na siedlisko, wybacz ze tak długie to wyszło :oops: pzdr

malgo77
03-10-2005, 22:43
Witajcie!
mam pytanie o WZ, czytam forum i już sama nie wiem..
Będę wkrótce składać wniosek o WZ, w którym muszę określić min:powierzchnię domu, wysokość w kalenicy, nachylenie dachu, czyli jednym słowem bardzo konkretne informacje, na projekt jeszcze się nie zdecydowałam, bo jak piszecie tu najlepiej zrobić to po uzyskaniu decyzji o WZ, no i mam dylemat co ja mam tam wpisać? - czy tylko jakieś przybliżone dane (nie wiem jeszcze nawet czy to będzie parterówka czy z użytkowym poddaszem, cały czas się zastanawiam) i czy potem nie będzie problemu przy wydaniu pozwolenia na budowę, jeśli się okaże że te dane z mojego wniosku będą odbiegać od kupionego projektu, zaznaczam że pan w gminie który wydaje te papiery jest niezbyt skory do pomocy i na pytania odpowiada wymijająco, a jak chcę potewierdzić coś co powiedział przed chwilą to mówi, że łapię go za słowa itp. Juz teraz po 2 rozmowach wiem , że z nim nie będzie łatwo..więc staram się wyprzedzać trochę bieg wypadków, chociaz wiem że bez niespodzianek się nie obejdzie, aha istotne jest chyba to (o czym pisałam na forum prawo..), ze z braku innych mozliwości czytaj działka rolna bez PZP będę starała sie o WZ na siedlisko, wybacz ze tak długie to wyszło :oops: pzdr

nowa_29
04-10-2005, 18:33
malgo77, my wpisaliśmy ogólnie co ewentualnie by nam pasowało pobudowac, tez nie mielismy projektu, wiec potem okazalo sie ze wyszlo zdecydowanie inaczej niz zakladalismy
generalnie wszystkie parametry dalismy "z zapasem" - np szerokosc elewacji wieksza o 5 m od tego co mamy - np nie mamy tez piwnicy a we wniosku pisalismy ze podpiwniczony, tak na wszelki wypadek
a w wz i tak okresla dokladnie jaki dom bedziecie mogli wybudowac, ile kondygnacji, jaki kąt nachylenia dachu, ile % działki możecie zająć na dom i podjazdy, a ile musi zostać na "trawnik" o przepraszam fachowo - biologicznie czynnej powierzchni :wink:

malgo77
06-10-2005, 13:24
Cześć Nowa_29!
dzięki za info, dobry pomysł żeby na wszystko przyjąć "poprawkę" :wink: