PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie gazowe- mieszkanie 75m2



mikoss
08-10-2013, 10:48
Witam,
Na dniach czeka mnie montaż ogrzewania gazowego. Mieszkanie 75m na parterze budynku z cegły z lat 30 w przyszłym roku zapewne ocieplone od zewnątrz, okna plastikowe, nad jeszcze jedno mieszkanie. Piec będzie grzać CO i CWU i znajdować się będzie w kuchni gdzie za ścianą zaraz obok jest łazienka. Piecyk będzie grzał wodę na prysznic i na dwa krany. Gazownik który będzie zakładał piecyk namówił mnie na kondensacyjny dwufunkcyjny ok 24kw z uwagi na CWU. Grzejniki w pomieszczeniach w związku z piecem kondensacyjny będę chciał żeby były przewymiarowane. Sterownik chciałbym w salonie (termostaty w grzejnikach były by dobre z tego co wyczytałem i może czujnik pogodowy na zewnątrz).
Grzebie i szukam w tym internecie i wybrałem trzy piece z których na dniach muszę wybrać jeden:
Vaillant ecoTEC PRO VCW 226-3-3
Junkers Cerapur Smart ZWB 28-3C
Immergas VICTRIX 26 2 I
Doradźcie który wybrać, czy któryś ma jakieś większe wady lub zalety które by powodowały że warto go wybrać lub odrzucić. Na co zwrócić uwagę w moim przypadku. Dodam że mieszkam w takim miejscu ze z serwisem każdego nie powinno być problemu. No i ciekawi mnie dlaczego ceny podane na stronach poszczególnych producentów tak się różnią z tymi w sklepach internetowych (nawet 2-3 tyś.)?

KrzysztofLis2
09-10-2013, 14:37
Ja bym w ogóle odrzucił kocioł bez zasobnika CWU.

mar1973
09-10-2013, 15:10
Ja bym w ogóle odrzucił kocioł bez zasobnika CWU.

witam

łazienka jest bezpośrednio za ścianą (i to tylko jedna) więc kocioł 2-funkcyjny jest w sam raz
zasobnik w takim przypadku to zbędny wydatek no i zajmuje miejsce

pozdrawiam

mikoss
10-10-2013, 07:27
Jedyne miejsce gdzie mogę zamontować kocioł to kuchnia, nie ma tam miejsca na zasobnik więc pozostaje mi tylko dwufunkcyjny. Nie wiem czy dobrze ale co raz bardziej skłaniam się ku temu immergasowi, 5 lat gwarancji i mała moc minimalna (podobno ważne).

zioberek
10-10-2013, 10:27
mam niemal identyczną sytuację jak Ty, tylko mieszkanie ok 90m. Też na początku skłaniałem się za kotłem z zasobnikiem, ale po rozmowach z instalatorami wybrałem dwufunkcyjnego Immergasa 26, ponieważ łazienka jest za ścianą na której wisi kocioł. Dopiero w następnym tygodniu będę wieszał ponownie grzejniki ponieważ na czas tynkowania musiały być ściągnięte. Również 5 lat gwarancji oraz mała moc minimalna byłą dla mnie ważna, gość który robił u mnie pierwsze uruchomienie (a zajmuje się nie tylko kotłami Immergas) powiedział, że w tej cenie lepszego wybrać nie mogłem. pozdrawiam

mikoss
11-10-2013, 08:25
Niektórzy znajomi przekonują mnie żebym brał junkersa, bo marka itp itd.. ale się tak zastanawiam czy to nie tak jak z autem, gdy dla nie których liczą się tylko auta niemieckie, a najlepiej na literkę V a cała reszta to badziew i nie liczy się że inne auta wcale nie muszą być gorsze a mogą być lepsze.
A jeszcze mam pytanie czy za kwotę około 5 tyś kupię dobry piec z jakiś małym wbudowanym zasobnikiem?