PDA

Zobacz pełną wersję : ?a?cuchy zamiast rynn pionowych



sarwa
10-07-2004, 21:43
hmm... i znowu mam dylemat ;)
w projekcie domku (miłka II z Archipelagu) mam łańcuchy
zwisające z rynien do studni.
czy wiecie jak one sie zachowują jak jest duży deszcz?
a jak jest wiatr?
kurcze, niby fajny pomysł ale nie wiem czy praktyczny.

tomek

Andrzejzs
10-07-2004, 22:01
Nie jestem przekonany, widziałem takie łańcuchy moze były żle zainstalowane, boe trochę dzwoniły na wietrze. W nocy w trakcie porywistej burzy może byc to troche hororystyczne :D

sarwa
10-07-2004, 22:03
hmmm... czy one muszą być naciągniete?
wiecie jak sie je montuje?

tomek

nurni
10-07-2004, 22:07
To jeszcze nie wszystko. Zimą sople lodu mogą tak obciążyć rynnę, ż potrafi się urwać. Dlatego jak jesteś zdecydowany na łańcuchy to musisz przewidzieć lepsze mocowanie przy spuście rynien.
Rodzice mają łańcuchy na garażu i pom. gospodarczym. Krótkie odcinki a czasami lodu na nich jest z 50 kg.
A no właśnie dochodzi jeszcze rozkruszanie tego lodu.
Jeśli masz długie odcinki, osobiście, nie polecam.

Pozdrawiam

modulor
11-07-2004, 07:57
hmm
jeśli

Szaruś
11-07-2004, 20:12
A jeżeli łańcuchy takie straszne, to jak można przymocować rurę spustową rynny w ścianie 2-warstwowej z grubym (20 cm) ociepleniem?

ronin
12-07-2004, 08:17
No ale właśnie to oblodzenie w ziemie łańcuchów i ten "horrorystyczny dzwiek" na wietrze, jest jednocześnie ich największym atutem, czyli po prostu ich klimatem. Jestem bliski zdecydowania się na łancuchy, głównie z wyzej wymienionych powodów. Mam o tyle łatwiej, że rynny mają max. 3,2 m.
W zasadzie koszt wykonania takich łańcuchów, w przypadku i tak wykonywania drenażu opaskowego, jest żaden, dlatego chyba zaryzykuję i na próbe, na jeden rok coś takiego zrobię. Za rok na wiosnę opiszę Wam co i jak ;-). Aha dom Kornelia, też z Archipelagu mozliwosci ;-).

kroyena
12-07-2004, 09:07
Ronin jak łańcuchy będą do ziemi to sople powinny się oprzeć stopą na ziemi.
Jak zrobisz łańcuchy plastykowe to nie powinny dzwonić, tylko je jakoś obciąż, żeby nie odleciały. :wink:

henryk_baszkowka
12-07-2004, 12:23
Jezeli sople przeszkadzaja wystarczy do lancucha dodac kabel grzejny - i po sprawie.

Bard13
12-07-2004, 13:45
Archipelag lubi rysować łańcuchy zamiast rynien, ale ciekawe dlaczego na swoim osiedlu (a byłem w Chrząstawie) wszyskie domy mają rynny a nie łańcuchy.

Za bardzo do projektu bym się nie przywiązywał, bo z łąńcuchów naprawdę potrafi chlapać tak, jak byś wogóle nie miał rynien