PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka na gruncie, izolacja przeciiwilgociowa.



rustin
09-10-2013, 10:26
Jak wybrnąć z sytuacji i czy to jest jakiś problem , że chudziak do izolacji przeciwwilgociowej poziomej tej co jest na bloczkach fundamentowych nie dochodzi? Został wylany jakieś 8-10cm mimo to brakuje jakieś 5cm do tej izolacji wszystko dlatego, że chcieliśmy mieć poziom podłogi w domu niższy o te kilka cm z racji tego , że dom jest wysoko wyniesiony w górę i chcemy dać grubszy styropian.Dom nie podpiwniczony z poddaszem. Zostało dużo wybrane ziemi i w sumie jest ok 60cm piasku i na to chudziak.
Czy teraz dać izolację tak aby była na całym chudziaku i zachodziła o te parę cm w górę do poziomu gdzie jest izolacja przeciwwilgociowa na bloczkach fundamentowych? I potem damy grubszy styropian i na to już wylewka?

_unnamed
10-10-2013, 07:43
Nie zawsze izolacja p.wilgociowa ścian wychodzi na tym samym poziomie co chudziak. W takim wypadku trzeba izolację leżącą na chudziaku założyć do góry tak, żeby się połączyła z izolacją ścian.
Między styropian a wylewkę też warto dać folię.

rustin
10-10-2013, 08:08
Dzięki bardzo za podpowiedź. Uspokoiłeś mnie.
Czyli na chudziaka dam izolację , jeszcze nie wiem co, czy papę czy jakąś folię i wywinąć ją wysoko na ścianę. Potem dam styropian, na niego znowu folie i wylewkę. Oczywiście przed laniem wylewki zrobię w koło ze styropianu dylatację a nadmiar izolacji od chudziaka co bedzie na ścianie po prostu obetnę. Czy tak będzie dobrze?

_unnamed
11-10-2013, 19:52
Ja bym właśnie tak zrobił. Nadmiar izolacji obciąłbym razem z nadmiarem dylatacji.

Crisiano
12-10-2013, 10:30
Zastanow sie czy ta izolacja jest konieczna.

rustin
12-10-2013, 12:50
Która izolacja?
Trochę zemnie :mad: Bo nie pomyślałem , że przecież trzeba policzyć tyle ile trzeba zostawić na drzwi wszędzie od nadproży. Majster mi mówił , że drzwi z ościeżnicą to 207cm i tyle muszę zostawić od góry do dołu i resztę styropian i wylewka.
Zmierzyłem aby zostało 210cm to na posadzkę pozostaje mi ok 17cm. Czyli 10cm styropian i reszta wylewka. Dobrze to wszystko mi powiedział?

Crisiano
12-10-2013, 13:14
przeciwwilgociowa na chudziaku

gentoonx
12-10-2013, 18:26
jak kto nie ma co robić z kasą, to wali folii ile popadnie.... bez zastanowienia

_unnamed
12-10-2013, 22:38
W projekcie są opisane warstwy posadzki i zastanawiać się nie trzeba czy dawać folię czy nie. Można też samemu kombinować po taniości i nie dawać nic - w końcu kiedyś robiło się polepę i mieszkało się radośnie.

rustin
14-10-2013, 07:36
Czyli dawać na chudziaka przed styropianem czy nie?
Druga sprawa, dopiero skojarzyłem , że pod ściankami działowymi nie mam izolacji tej poziomej.Stoją one nie na chudziaku tylko były kopana takie fundamenciki na nie a teraz został zalany chudziak. Czy to będzie problem z wilgocia?

GraMar
14-10-2013, 11:25
będzie, bo podciąganie kapilarne istnieje bez względu na warunki gruntowe




Czyli dawać na chudziaka przed styropianem czy nie?
Druga sprawa, dopiero skojarzyłem , że pod ściankami działowymi nie mam izolacji tej poziomej.Stoją one nie na chudziaku tylko były kopana takie fundamenciki na nie a teraz został zalany chudziak. Czy to będzie problem z wilgocia?

rustin
14-10-2013, 18:04
Ale co teraz z tym zrobić?

dariawiejska
15-10-2013, 07:32
Tragedia z tą wilgocią :( dzięki, też wykorzystam te informacje w swoim domku

k***a*z
20-10-2013, 11:25
Mam tak samo. Najpierw wysmatowałem dysperbitem chudziak i część widocznego fundamentu potem papa termozgrzewalna wywinieta na ścianę do poziomu izolacji. Na papę gruba folia budowlana potem styropian.

oliwkawawa
23-10-2013, 23:36
Która izolacja?
Trochę zemnie :mad: Bo nie pomyślałem , że przecież trzeba policzyć tyle ile trzeba zostawić na drzwi wszędzie od nadproży. Majster mi mówił , że drzwi z ościeżnicą to 207cm i tyle muszę zostawić od góry do dołu i resztę styropian i wylewka.
Zmierzyłem aby zostało 210cm to na posadzkę pozostaje mi ok 17cm. Czyli 10cm styropian i reszta wylewka. Dobrze to wszystko mi powiedział?

a to majster Ci będzie drzwi wybierał i zamawiał czy Ty? ;)
Lepiej już dziś rozejrzyj się za drzwiami. Idź do salonu albo zadzwoń, maila napisz i dowiedz się jakie powinny być wymiary otworów.