PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć tynk elewacyjny z lakieru samochodowego.



odaro
09-10-2013, 11:18
Pytam o to na forum auto detailingu ale niewiele z tego wynikło.

W sumie jest to problem elewacyjny :)

Niestety żona nieopacznie zaparkowała autem w pobliżu rusztowania i teraz na całym aucie są drobne kropeczki tynku elewacyjnego.

Klasyczne mycie auta nic nie daje kropeczki tynku mocno mechanicznie trzymają się lakieru.

fighter1983
09-10-2013, 13:18
chyba sie nie da inaczej jak przez polerowanie calego auta.
z OC sprawcy - czyli wykonawcy.... albo AC.

End_riu
09-10-2013, 21:49
Udaj się do sklepu z chemią samochodową i nie tylko.
Kupisz tam specyfik do czyszczenia aut z kropek asfaltu i innych zabrudzeń. Jest szansa, że pomoże.
Albo jedź na myjnie niech psikną swoimi specyfikami na próbę. Jak zejdzie to umyjesz :)

@ fighter1983 a z jakiej racji ma płacić wykonawca? On parkował to auto? Rusztowanie już było ustawione, więc to wina ty parkującej żony.

fighter1983
09-10-2013, 23:56
zabezpieczenie placu budowy....
ogrodzenia metalowe/siatkowe trzeba bylo ustawic....

piotrmak
10-10-2013, 00:25
zabezpieczenie placu budowy....
ogrodzenia metalowe/siatkowe trzeba bylo ustawic....

Przynajmniej ze dwie ulice dalej:lol2:




Nie czarujmy się, że prawo jazdy ma prawie każdy z nas, ale jeździć potrafi co najmniej tylko połowa z tych co mają dokument.
1) Jak myślisz, dlaczego ja mając potrzebę fizjologiczną nie zawsze staję na poboczu tylko szukam utwardzonego parkingu?
2) Dlaczego parkując pod marketem zastanawiam się czy inny kierowca jest w stanie wsiąść do swojego samochodu?
3) Dlaczego przy rusztowaniu pomimo zakorkowanej ulicy są wolne miejsca parkingowe?
4) Dlaczego moja żona by tam również stanęła?
5) Dlaczego dzisiaj jadąc na grzyby wziąłem najtańszy samochód (wartość śmieciowa) a nie najdroższy z polisą AC?

EWBUD
10-10-2013, 11:45
ja tynk zdrapałem szpachelką - ale to jest auto do zajeżdżenia już - 23 latka ma i olej bierze :()

BUTER
14-10-2013, 14:31
Do ciężkich zabrudzeń samochodu używam glinki. Kosztuje około 30zł za kawałek do obskoczenia samochodu wielkości Seicento do 100zł za samochód wielkości np Astry combi.
Polerka lakieru nie wiele da, bo samochód musi być przed nią nieskazitelnie czysty. Wyobraź sobie sytuację, gdzie odrywa się ta kropeczka tynku i wiruje ze szlifierką po całym samochodzie.

Powodzenia w czyszczeniu :bye::bye:

P.S. odnośnie prawa nie wypowiem się, bo prawnikiem nie jestem ;)

majster80
15-10-2013, 13:10
Podjedź do dobrej myjni ręcznej na pewno coś doradzą:)

Lusia191
20-10-2013, 10:41
Pytam o to na forum auto detailingu ale niewiele z tego wynikło.

W sumie jest to problem elewacyjny :)

Niestety żona nieopacznie zaparkowała autem w pobliżu rusztowania i teraz na całym aucie są drobne kropeczki tynku elewacyjnego.

Klasyczne mycie auta nic nie daje kropeczki tynku mocno mechanicznie trzymają się lakieru.

e tam to jeszcze nic w porównaniu do żony mojego kumpla była sobie sobota i jego żona zdeklarowała się pomóc w sprzątaniu budowy, było wszystko posegregowane w workach jeden obok drugiego paliło się ognisko na budowie żona postanowiła wsiąść wszystko do 1 dużego worka i spalić w tym że nie wiem, JAK???? nie zauważyła puszek po piance do klejenia styropianu w jednym z tych worków i wrzuciła na ogień a że auto stało parę metrów obok jak zaczęło puszki rozrywać to sobie wyobraźcie co było na aucie resztki pianki z puszek obrzygane pół auta i co robić

p.s podobno spokojnie podszedł do tego i powiedział ty nawet do sprzątania budowy się nie nadajesz i zacisł zęby a co dalej się działo z tą historią sam jestem ciekaw:) heh ale jazda:)

UZOON75
22-10-2013, 07:16
Miałem podobny przypadek z pianką,podczas montażu drzwi wejściowych.Po ich osadzeniu montażysta postanowił przedmuchać pistolet od pianki, a że"trochę"wiało, to poszło wszystko na moje autko.Pomogła polerka całego auta(koszt 450 zeta pokryła firma wykonawcza),Myślę,że w twoim przypadku,nie ma co próbować samodzielnego usuwania tego z samochodu-możesz narobić więcej szkód.Lepiej pogadać z lakiernikiem.