PDA

Zobacz pełną wersję : Działka i co dalej...



shrek
11-07-2004, 09:35
Mam na oku diałkę ok 900m .Dla tego obszaru z końcem ubiegłego roku wygasł plan zagospodarowania. Według posiadanych przeze mnie informacji działka "jest jest na obszarze rozwojowym", obok stoi nowy budynek mieszkalny. Obecnie grunt rolny klasa ziemi 4c i 5.Media w drodze po stronie działki, a na działce wystaje plastikowe przyłącze wodne (niebieska rurka zakończona zaślepką).
Proszę o podpowiedz czy kupić? Na co jeszcze zwrócić uwgę.CZy kiedyś będzie szansa na budowę.Jakie koszty jeszcze będą konieczne aby uruchomić wodę ( szcunkowo) i prąd.
Przeglądałem to forum kilka dni inie znalazłem podobnych tematów, dlatego liczę na pomoc "wyjadaczy " w tym temacie

jarq11
11-07-2004, 20:41
...Dla tego obszaru z końcem ubiegłego roku wygasł plan zagospodarowania. ...obok stoi nowy budynek mieszkalny.

wydaje mi się że jeśli sąsiednia działka jest zabudowana, i jest dostępna z tej samej drogi to jest nadzieja na pozytywne WZiZT,

a jeśli jest zamieszkana to myślę że i media dotrą szybko.

shrek
12-07-2004, 20:32
Czy akt notarialny będzie mógł być sporządzony od razu czy koniecznie trzeba będzie czekać na odpowiedz dotycz. prawa pierwokupu przez agencję ?(w końcu to grunt rolny a ja nie mam nic wspólnego z rolnikiem ) :lol:

mbz
13-07-2004, 08:03
Czy akt notarialny będzie mógł być sporządzony od razu czy koniecznie trzeba będzie czekać na odpowiedz dotycz. prawa pierwokupu przez agencję ?(w końcu to grunt rolny a ja nie mam nic wspólnego z rolnikiem ) :lol:

Przeczytaj o tym w ostatnim (lipcowym) numerze Muratora. Jest tam opisane, kiedy jest to potrzebne a w jakich przypadkach nie.

modulor
13-07-2004, 09:22
najpierw akt

Agnieszka1
13-07-2004, 10:35
Mam na oku diałkę ok 900m .Dla tego obszaru z końcem ubiegłego roku wygasł plan zagospodarowania. Według posiadanych przeze mnie informacji działka "jest jest na obszarze rozwojowym", obok stoi nowy budynek mieszkalny. Obecnie grunt rolny klasa ziemi 4c i 5.Media w drodze po stronie działki, a na działce wystaje plastikowe przyłącze wodne (niebieska rurka zakończona zaślepką).
Proszę o podpowiedz czy kupić? Na co jeszcze zwrócić uwgę.CZy kiedyś będzie szansa na budowę.Jakie koszty jeszcze będą konieczne aby uruchomić wodę ( szcunkowo) i prąd.
Przeglądałem to forum kilka dni inie znalazłem podobnych tematów, dlatego liczę na pomoc "wyjadaczy " w tym temacie

shrek - mam podobna sytuacje.
Stary plan wygasl a nowy jeszcze nie zatwierdzony.
W starym planie dzialka rolna pod zabudowe uslugowa.
Jednak w nowym planie bedzie pod zabudowe jednorodzinna.
Kupilam, mozna budowac.
Tylko problem z wydaniem warunkow bo nowy plan jeszcze nie zatwierdzony :cry:
Ale moze wydadza, jeszcze czekam.
Musialbys sie dowiedziec shrek czy w nowym planie dzialka jest pod zabudowe mieszklana. Jesli tak , to kupowac jak sie podoba. pozdrawiam :D

shrek
14-07-2004, 13:49
Mam jeszcze wątpliwości dotyczące tego niebieskiego przyłącza.Z wstępnych ustaleń wynika ze jakiś czas temu jakiś komitet budował media.W drodze są po stronie działki .
A ten plastikowy kikut wystaje już na terenie działki. Co dalej z tym począć. Wynika z tego że skoro coś takiego jest to musi być gdzieć zaznaczone (jakaś mapka z naniesionym przyłączem?)
CZy skoro jest to będą opłaty jak "podciągnięcie "?

Agnieszka1
14-07-2004, 13:54
Mam jeszcze wątpliwości dotyczące tego niebieskiego przyłącza.Z wstępnych ustaleń wynika ze jakiś czas temu jakiś komitet budował media.W drodze są po stronie działki .
A ten plastikowy kikut wystaje już na terenie działki. Co dalej z tym począć. Wynika z tego że skoro coś takiego jest to musi być gdzieć zaznaczone (jakaś mapka z naniesionym przyłączem?)
CZy skoro jest to będą opłaty jak "podciągnięcie "?


Zapytam znajoma fachowa sile i dam znac :D

modulor
18-07-2004, 07:39
[quote="shrek"]Mam jeszcze wątpliwości dotyczące tego niebieskiego palcu