PDA

Zobacz pełną wersję : PIlna prośba do znających się na chemii budowlanej!



Tomek_W
10-10-2013, 22:20
Witam.
U kumpla jest robiony strop drewniany (na belkach 80x280 i rozpórkach 40x180 mają być przykręcane 2 warstwy OSB 18 mm) a na tym mają być panele.
Na razie została przykręcona 1 warstwa i w kilku miejscach widać nierówności rzędu 5 mm na 1,5m łacie (pewnie z powodu nierówności belek)
Wydaje mi się, że trzeba wypełnić to jakąś masą przed przykręceniem drugiej warstwy OSB. Chyba lepiej teraz i przykręcić na to drugą warstwę OSB niż wyrównywać dopiero po jej przykręceniu.
I teraz pytanie. Jakiej masy użyć? Nie chcę wylewek samopoziomujących, bo nie są elastyczne i pewnie by się pokruszyły pomiędzy pracującymi jednak w pewnym zakresie płytami OSB i w rezultacie może się tam zrobić grzechotka:-))
Wg mnie powinno to być coś trwale elastycznego. Tyle, że gdyby pójść w stronę jakiś silikonów z kartuszy to wyjdą spore pieniądze.
To musiałoby być coś niedrogiego, z wiaderek.
Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Tomek

fighter1983
10-10-2013, 23:25
co bedzie na tej plycie osb pozniej?

Tomek_W
10-10-2013, 23:44
Tak jak wspomniałem; panele.

fighter1983
11-10-2013, 14:51
jedyne co mi przychodzi do glowy, jezeli nie wylewka samopoziomujaca, chociaz jestem strasznym przeciwnikiem wszelkich wylewek na materialy drewnopochodne to:
1) polozyc to od nowa z wykorzystaniem podsypki i elementow jastrychowych fermacell
2) sprobowac skompensowac nierownosci pianka typu ethafoam pomiedzy warstwami osb....
3) wylewka samopoziomujaca

Poliuretan nawet jak znajdziesz - zabije Cie cenowo.

pan Żubr
11-10-2013, 18:18
ja bym równał podkładami pod panele (między te 2 warstwy osb)
można kupić różne grubości. potem dopasuje sobie tak, żeby uzyskać poziom