PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie elewacji wokół okien - profile przyokienne



rayden
11-10-2013, 10:42
Witam,

W przyszły poniedziałek rozpoczynam elewację.
Niedawno firma montowała mi okna jeden z monterów wspomniał że
styropian/wełna powinien zachodzić na okno ok 3 cm że nie jest za pięknie
ale eliminuje straty ciepła. Wspomniał też o czymś takim jak specjalne naklejane listwy
na ramę okienną aby styropian ładnie i równo ułożyć. Z tego co znalazłem w sieci
chodziło mu chyba o profile przyokienne. Ktoś z was to stosował? Jak duży jest koszt?
Problematyczne/czasochłonne przy układaniu?
Ekipa która będzie robić tynki sugeruje mi jeszcze jedną rzecz:
nie dawać listwy startowej, ja mam do z podpiwniczony ściany piwnic obłożyłem styrodurem przyklejonym
na dyspersjach wodnych (WKL).
Nie wiem czy to mądry pomysł coś mówią że wtedy widać jakieś wybrzuszenie które trudno wyeliminować
ja boję się o gryzonie. Styrodur niby twardy jest ale dla gryzonia to chyba nie problem.

EWBUD
11-10-2013, 10:49
Listwa taka: http://astrobud.pl/elementy-uzupelniajace/129-listwa-przyokienna-z-siatka.html chyba już każdy szanujący się wykonawca ma je w swojej ofercie.
Zamiast startówki daj listwę kapinosową - w 95 % tak się teraz montuje....
Czy startówka zabezpieczy dom przed gryzoniami? Raczej nie.... ale jak chcesz, to dla spokoju sumienia zamontuj..
Widać wybrzuszenie? naprawdę nie wiem o co im może chodzić....

pieknyromek
14-10-2013, 09:48
Ja mam profile przyokienne, zakładane wraz z elewacją 2 lata temu. Nie pamiętam dokładnie kosztów profili (ok.12zł/2,5mb) ale u mnie wyszło taniej bo ze 20 profili odkupiłem od ludzi którym zostały one po ich budowie. Dodałbym jeszcze jeden plus zastosowania profili - łatwiej się myje okna nie brudząc przy tym elewacji.
U mnie wygląda to tak:
218346