PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc, grzyb na nowo postawionym dachu



Iskierniczek
12-10-2013, 18:41
Witam!

Na nowo wybudowanym dachu w budynku gospodarczym pojawił się chyba grzyb lub pleśń nie wiem jak to prawidłowo rozpoznać.
Budowlańcy którzy robili dach kupili sine deski, bo niby tańsze a sinizna nie wpływa na wytrzymałość desek tylko na walory estetyczne, więc się na to zgodziłem po poradach owych budowlańców.

Deski zostały zaimpregnowane 1 warstwą fobos-u M4, a same deski były kładzione podczas nie tak dawnych opadach deszczu, po czym po tygodniu dobrej pogody została położona papa podkładowa i papa wierzchniego krycia termozgrzewalna.

Lecz niestety teraz zaczęły wychodzić ciemne plamy i jakiś dziwny biały nalot, w samym budynku jest dość duża "moim zdaniem" wilgoć.
Co z tym fantem teraz zrobić?? budowlańcy od wszystkiego umywają ręce bo ich zdaniem nie jest to nic poważnego.

Budynek częściowo zamknięty, tylko okna wprawione bez drzwi a budynek jest póki co bez ocieplenia.

Jak pozbyć się wilgoci i jak ochronić deski (dach) przed jego zniszczeniem??

Zacząć grzać jakimś kominkiem, piecykiem po uprzednim zamontowaniu drzwi, czy zostawić to w takim stanie jakim jest i dać deską samym wyschnąć??

218090

218091

218092

280m
12-10-2013, 20:25
A jak masz rozwiązaną wentylację? jest jakiś ruch powietrza?

Iskierniczek
12-10-2013, 20:45
Budynek ma 6m x 4m.
Co do wentylacji, tuż pod dachem na dwóch przeciwległych ścianach pomiędzy krokwiami są po dwa otwory 12cm x 12cm, czyli w sumie 4 otwory wentylacyjne + komin z kanałem wentylacyjnym.

_olo_
13-10-2013, 08:34
Dobrze wietrzyć pomieszczenie by deski wyschły. Być może to sól wychodzi skoro były zaimpregnowane fobosem a później w deszczu montowane. Być może pleśń - jak wyschną to i ona umrze.