PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobka dachu - Brak pasa podrynnowego



Emil
12-07-2004, 08:15
Czesc.
Mam pytanie, czy ktos zdecydowal sie na NIEwykonywanie pasa podrynnowego obrobki blacharskiej.
Podaje przyklad na rysunku - adres - http://www.vertico.pl/okno2.JPG
Widac tam brak blachy pod rynna, jest tylko pieknie obrobiona i zaimpregnowana deska. wyglada to bardzo ladnie (mam to zdjecie na papierze i wyglada to jeszcze ladniej)
Czay ktos moze mi powiedziec jak takie rozwiazanie sprawdza sie w praktyce?
Emil
[/url]

ewas1
12-07-2004, 08:25
Tak naprawde nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce, ale ja bede miala u siebie takie samo rozwiazanie - dobrze zaimpregnowana deska jako pas zarynnowy. Bardzo mi sie takie rozwiazanie podoba ;-),
ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

ewas1
12-07-2004, 08:25
Tak naprawde nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce, ale ja bede miala u siebie takie samo rozwiazanie - dobrze zaimpregnowana deska jako pas zarynnowy. Bardzo mi sie takie rozwiazanie podoba ;-),
ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

ewas1
12-07-2004, 08:29
Tak naprawde nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce, ale ja bede miala u siebie takie samo rozwiazanie - dobrze zaimpregnowana deska jako pas zarynnowy. Bardzo mi sie takie rozwiazanie podoba ;-),
ale fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

Emil
12-07-2004, 13:35
Moze ktos jeszcze pochwali sie podobnym patentem ?
EMil

Krystian
12-07-2004, 18:23
Właśnie jutro mam to omówić z szefem firmy pokrywającej dach,
z blachy wychodziła ogromna ,,tafla", podetniemy końcówki krokwi i damy deseczkę... :P
Zdjęcia za jakiś tydzień... :wink:

maxtor
12-07-2004, 20:33
Według firmy dekarskiej, która poprawiała mój dach po poprzednikach obróbka blacharska pasa podrynnowego jest konieczna, podobnie jak zapewnienie wentylacji dachówki od dołu przez otwory zabezpieczone siatką tzw. wróblówką.
Wykonanie pasa podrynnowego było jedną z droższych poprawek, oczywiście poza wykonaniem od nowa konstrukcji i pokrycia "wolego oka". Ostrzegam potencjalnych inwestorów, którzy chcą mieć "wole oko" na swoim dachu: to trudna, bardzo kosztowna konstrukcja, niewielu fachowców (cieśli i dekarzy) potrafi dac sobie z tym radę, a po obejrzeniu kilkudziesięciu gotowych konstrukcji stwierdzam, że może co dziesiąte jest do zaakceptowania. Wiele z nich zamiast zdobić szpeci i jest potencjalnym miejscem, w którym dach może zacząć przeciekać. Jeśli już się zdecydujecie, to na pewno trzeba skorzystać z profesjonalnej firmy, pokrycie musi być deskowane i pokryte dwukrotnie papą, nie wspominam już o takich drobiazgach jak odpowiednie proporcje (przynajmniej 5:1), kąt nachylenie w stosunku do połaci dachu (najwyżej 12 stopni) itp.
Pzdr
maxtor

marcinradom
23-07-2011, 21:22
maxtor proporcje wolego oczka zależą od tego czym dach będzie pokryty. nie jest stałą regułą stosunek 5:1.

wujekbaniu
06-10-2017, 18:19
Witam, a czy można nie robić pasa nadrynnowego? Tak aby woda spływala po dachowce do rynny

ag2a
06-10-2017, 19:30
No chyba tak powinno być że woda spływa po dachówce do rynny ale jest jeszcze odpływ wody która dostanie się pod dachówkę i spłynie po membranie lub papie.