PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie wnęki na lodówkę



Deoos
17-10-2013, 10:18
Witam,
chciałbym prosić o radę. Zastanawiam się nad wyciszeniem wnęki w aneksie kuchennym gdzie będzie lodówka (Bosch KIV34X20). Przed kupnem starałem się wybrać najcichszą. W końcu postanowiłem nie skupiać się na specyfikacjach i dB tylko na opiniach użytkowników. Bosch, który kupiłem był opisywany jako bardzo cichy, natomiast niestety okazało się, że lodówka gdy się włącza co ok. 30 minut jest naprawdę uciążliwa (na razie nie jest zabudowana ani nie stoi we wnęce).
Dlatego zacząłem się zastanawiać nad wyciszeniem wnęki, w której będzie lodówka. Planuję ułożyć do wysokości ok. 2m. wełnę mineralną Rockwool Rockton 5cm i całość zabezpieczyć folią. Nie ma chyba sensu zabezpieczać jakoś lepiej tej wełny, bo i tak lodówka będzie jeszcze obłożona płytami meblowymi z obu stron. Dodam, że wymiar wnęki to 73cm szerokości i 70,5cm głębokości.
Zacząłem się jednak mieć sporo wątpliwości gdy sobie pomyślałem jak jest np. z hałasami z ulicy. Wystarczy rozszczelnić okno żeby w mieszkaniu zrobiło się dużo głośniej. Więc może to co najbardziej by pomogło to uszczelnienie zabudowy tej wnęki. Ale to nie jest możliwe, bo musi być przecież wentylacja. Czy w ogóle takie wyciszenie jakie opisałem coś pomoże, czy jest sens to robić?

Na czerwono zaznaczyłem wełnę mineralną.
218989