PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki najniższy próg można uzyskać w drzwiach tarasowych uchylno przesuwnych ?



zbigor
20-10-2013, 15:56
Witam
Szukając oszczednosci w oknach zamierzam kilka zaprojektowanych drzwi tarasowych podnoszono przesuwnych przeprojektować na tańszy model czyli uchylno przesuwne. W związku z tym mam pytanie na ile niski próg da sie na nich uzyskać. Drzwi o szerokości 2,4m dzielone na 2 skrzydla po 1,2 m i o wysokości 2,35m. Okna 3 szybowe . Jacy producenci robią takie drzwi o jak najniższym progu?

ClNEK
20-10-2013, 20:19
Vetrex ma w ofercie coś takiego jak Patio górnobiezne. Cały mechanizm uchylno przesuwny jest przeniesiony na górę dzięki czemu można zastosować aluminiowy niski próg, jednak nie miałem okazji w praktyce przekonać się jak to funkcjonuje.

W standardowym PSK mniej jak 5 cm wysokości nie uzyskasz

finlandia
21-10-2013, 10:49
Optymista jesteś jak mówisz 5 cm - znane mi systemy przesuwne wymagają min. stadardowych ościeżnic i szyna prowadząca jest na dole ramy - tak że w praktyce nic się nie da "wpuścić " w podłogę - więc w praktyce takie progi są jak w normalnym balkonie - czyli 7-8cm. A czasem nawet więcej, bo niektórzy stosują pod lsitwą poszerzenia by łatwiej było zrobić wykończeniówkę.

Przesuwki górnobieżne - wszyscy chyba wiedzą że jestem konserwatystą i nie lubię nowości - ale zostawiłbym je na potrzeby przeszkleń wewnętrznych..

ok**t
21-10-2013, 15:36
Witam
Szukając oszczednosci w oknach zamierzam kilka zaprojektowanych drzwi tarasowych podnoszono przesuwnych przeprojektować na tańszy model czyli uchylno przesuwne. W związku z tym mam pytanie na ile niski próg da sie na nich uzyskać. Drzwi o szerokości 2,4m dzielone na 2 skrzydla po 1,2 m i o wysokości 2,35m. Okna 3 szybowe . Jacy producenci robią takie drzwi o jak najniższym progu?

Firma MS ma ciekawe rozwiązanie, Patio PS z niskim progiem aluminiowym, tylko założenie jest wylewka na tarasie wyżej niż wylewka wewnątrz, ale wtedy masz 20mm na zewnatrz i 50mm wewnątrz

zbigor
21-10-2013, 16:00
Firma MS ma ciekawe rozwiązanie, Patio PS z niskim progiem aluminiowym, tylko założenie jest wylewka na tarasie wyżej niż wylewka wewnątrz, ale wtedy masz 20mm na zewnatrz i 50mm wewnątrz
Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej. Akurat w sobotę na targach rozmawiałem z przedstawicielem MS.
Ale nic straconego. Poprosze o uwzględnienie tego w ofercie. Dzięki :)

finlandia
21-10-2013, 20:58
Mieć w ofercie, a polecać do dlugotrwałego użytkowania.. to hoho .. ja widzę różnicę :)

ok**t
21-10-2013, 21:10
Mieć w ofercie, a polecać do dlugotrwałego użytkowania.. to hoho .. ja widzę różnicę :)

Zadzwoń sobie do MS-a i niech Ci wyślą jak to rozwiązali pytaj o Patio PS z niskim progiem:)

finlandia
22-10-2013, 06:55
Zadzwoń sobie do MS-a i niech Ci wyślą jak to rozwiązali pytaj o Patio PS z niskim progiem:)

Czyżbyś sam nie widział i nie potrafił nam wytłumaczyć, że mnie odsyłasz wyżej? Jak widzę to taki "hit", że nie ma go nawet w ich internetowej ofercie :p

ok**t
22-10-2013, 08:05
Czyżbyś sam nie widział i nie potrafił nam wytłumaczyć, że mnie odsyłasz wyżej? Jak widzę to taki "hit", że nie ma go nawet w ich internetowej ofercie :p

Ależ potrafię:yes: poniżej przekrój rozwiązania:
219951

Co do promowania tego rozwiązania to już kwestia ich marketingu.

finlandia
22-10-2013, 09:49
OK, teraz jest jasne. Tradycyjna (w użytkowaniu) przesuwka z niskim progiem, szyba zlokalizowana poniżej progu, na poszerzeniu. Wygląda na niezły pomysł.
Zyskujemy 2-3 cm niższy próg w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

zbigor
22-10-2013, 11:00
Ciekawe rozwiązanie. Te 2-3 cm mniej na stare lata mogą się przydać :yes: Zobaczę niedlugo jak cenowo to wychodzi. Tu dokladniejsze zdjęcie http://www.ms.pl/content/download/7241/79068/file/PS160Z.pdf.
To autorski pomysł MS czy inni producenci też mają podobne rozwiązania?

witek86
22-10-2013, 19:46
obstawał bym przy normalnym rozwiązaniu niskie progi jak dla mnie tylko w HS ale to moje zdanie

surfi
22-10-2013, 20:22
Jeżeli podoba Ci się ten sposób doszczelnienia i parametry cieplne, to pozostaje tylko znaleźć szczęśliwca, który obsługuje taką konstrukcję z zadowoleniem. To "ciekawe" rozwiązanie jest dostępne od 2 lat, tak więc nie powinno być problemów...

IVO333
22-10-2013, 20:46
Ciekawe konstrukcyjnie. Zyskujemy 18-21mm zależnie od profili. Trochę gorzej może być ze szczelnością i przemarzaniem progu niż w klasycznej wersji.

zbigor
22-10-2013, 21:59
obstawał bym przy normalnym rozwiązaniu niskie progi jak dla mnie tylko w HS ale to moje zdanie

Ja również myślałem podobnie, ale mając w projekcie 6 HSów oraz perspektywę oszczędności na wizjii architekta w kwocie kilkunastu tyś zł zmieniam swoje poglądy i szukam alternatyw. Po przeczytaniu wrześniowego Muratora oświeciło mnie że jest coś takiego jak niski próg w drzwiach uchylno przesuwnych. I stąd wynikło moje pytanie. Próg 2-5 cm jest dla mnie do zaakceptowania i z 6 HS robi sie dzięki temu tylko 2. O ile oferta okien z MS będzie dobra :)

lolek30
23-10-2013, 08:43
Trochę gorzej może być ze szczelnością i przemarzaniem progu niż w klasycznej wersji.

..dokładnie tak , jedna uszczelka na dość długim w sumie odcinku + próg który jest średnio ciepły to średnie rozwiązanie. Na jednych drzwiach wejściowych jednoskrzydłowych można przeżyć ale w kilku suwankach to już bym wolał wyżej nogę podnosić. Kwestia priorytetów..

finlandia
23-10-2013, 08:57
W takim układzie architektonicznym widzę w tym obniżaniu progów - sory za szczerość - fanaberie - i wierz mi - to samo byś uslyszał w moim biurze - prosto w oczy.
Żeby to było główne wyjście na taras. Jak masz 2 Hs to pewnie tam, gdzie będzie główna komunikacja. A takie przesuwki, otwarte od święta - to chyba można nogę podnieść o 2cm wyżej...
Szukasz oszczędności i nie chcesz 6 HSow? Ale wiesz że HS i przesuwka będą wyglądały zupełnie inaczej i mozesz tym popusuć wygląd całej elewacji?

Ale to na szczęście nie mój problem :)

zbigor
23-10-2013, 09:19
Wiem że HS wygląda inaczej niż PSK. Dlatego myślę by na elewacji od ogrodu gdzie sie będzie często wychodzić dać HSy, a od frontu i z boku dać PSK. To tylko koncepcja bo coraz bardziej podoba mi sie " złoty środek "czyli rozwiązanie z MS Okna z niskim progiem. Wtedy wszystkie 6 okien tarasowych było by w tym systemie.

lolek30
23-10-2013, 09:33
..jesteś teraz już świadomy czym taka konstrukcja "grozi" więc jeśli akceptujesz te lekkie przedmuchy przy dużych wiatrach i lekkie ciągniecie chłodem od progu, to why not...

Tylko nie pisz za kilka lat jaka to wybrana firma jest bee i że jakbyś wiedział to byś wolał dopłacić.

zbigor
23-10-2013, 10:15
Czy ta konstrukcja pod względem przemarzania będzie lepsza czy gorsza od HST? Wiem że PSK jest tu najlepsze ale zanim podejmę decyzję chcę poznać jak najwięcej argumentów. Co do MS to chyba raczej jest to znana i jakościowo dobra firma?

ClNEK
23-10-2013, 11:57
Czy ta konstrukcja pod względem przemarzania będzie lepsza czy gorsza od HST? Wiem że PSK jest tu najlepsze ale zanim podejmę decyzję chcę poznać jak najwięcej argumentów. Co do MS to chyba raczej jest to znana i jakościowo dobra firma?

Próg HSt jest dużo cieplejszy od tej konstrukcji MS, weź pod uwagę, że w tym PSK z niskim progiem ma on 70mm szerokości, przy HSt masz 170 mm.
Generalnie takie coś jak ma MS w ofercie mógłby wykonać każdy producent, przykręcając szynę jezdną do poszerzenia zamiast do ramy. Dlaczego tego nie robią - nie wiem, słaba izolacja może nie być powodem.

Najcieplejsze jest PSK ale nie z niskim progiem.

Finlandia, te 5 cm podałem na zasadzie progu MS :) czyli jak zrobisz taraz zaraz pod odwodnieniami to w najwyższym punkcie profilu od tarasu będzie ok 5 cm (dla konstrukcji 5 komorowych) i trochę ponad 6 cm dla np Alphaline

Tu masz przekrój progu Veka Slide (HST), porównaj go z tym rozwiązaniem MS
220132

ok**t
23-10-2013, 13:17
Co do MS to chyba raczej jest to znana i jakościowo dobra firma?

Firma z segmentu premium, tylko jeszcze zwróć uwagę na opinie odnośnie lokalnego dystrybutora jeżeli chodzi o montaż,
Wybierając produkt z wysokiej półki wybierz również profesjonalny montaż:)

witek86
23-10-2013, 17:41
Ja również myślałem podobnie, ale mając w projekcie 6 HSów oraz perspektywę oszczędności na wizjii architekta w kwocie kilkunastu tyś zł zmieniam swoje poglądy i szukam alternatyw. Po przeczytaniu wrześniowego Muratora oświeciło mnie że jest coś takiego jak niski próg w drzwiach uchylno przesuwnych. I stąd wynikło moje pytanie. Próg 2-5 cm jest dla mnie do zaakceptowania i z 6 HS robi sie dzięki temu tylko 2. O ile oferta okien z MS będzie dobra :)

a jakie masz szerokosci tych okien?

zbigor
23-10-2013, 18:31
5 szt 2,4 m. i 1 szt 2,2 m.