PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza- który wariant?



krest
20-10-2013, 22:42
Wtam,
Mam dylemat co wariantu ocieplenia poddasza użytkowego (dach dwuspadowy). Planuję dwie warstwy wełny:18cm między krokwiami oraz 10cm jako następna warstwa między profilami aluminiowymi.
W domu planuję strych (niemieszkalny ale użytkowy), podłoga z płyt osb.
Mam 2 opcje i nie wiem którą wybrać, prosze o porady:
1.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa podobnie.
2.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa tylko do wysokości sufitu poddasza użytkowego, a następnie ocieplenie pomiędzy legarami czyli pomiedzy sufitem poddasza a podłogą strychu, tym sposobem część mieszkalna byłaby ocieplona 2 warstwami a strych tylko 1 warstwą pomiędzy legarami.

מרכבה
20-10-2013, 23:43
Rozumie że poddasze jest na tyle wysokie że jeszcze nad nim strych będzie ?
Przeciągnął by izolację około 20- 50cm nad poziom podłogi strychu.
I między legarami i warstwę pod zrobił .
Oczywiście najważniejsze będzie danie paroizolacji szczelnie posklejanej.

krest
21-10-2013, 06:51
Pisząc o poddaszu użytowym mam na myśli piętro domu (dach dwuspadowy), a nad tym będzie strych, na którym chcę zrobić podłogę.

samboman
26-10-2013, 22:11
I między legarami i warstwę pod zrobił .
Oczywiście najważniejsze będzie danie paroizolacji szczelnie posklejanej.

Możesz rozwinąć co masz na myśli pisząc 'i warstwę pod'? Ja mam podobne poddasze, nad ktorym jest strych i chciałem zrobić tak (od gory):
1. 2xosb - jako posadzka strychu
2. Belki stropowe+wełna
3. Dystanse z kantowki (10cm)
4. Stelaż do g-k
5. Folia paroizolacyjna
6. Płyty g-k

Czy coś byś polecał zmienić/dodać? Rozumiem że tak jak kolega wcześniej napisał, pierwszą warstwę ciągnąć aż do szczytu, a tylko drugą te 20-50 cm nad podłogę strychu?

grinch
27-10-2013, 06:32
u siebie pociaglem 2 warstwy (15+10) do samej kalenicy od sciany kolankowej na pietrze. Jako podłoge na strychu=sufit piętra tez zrobilem 15+10. Tak mi doradzali w innym poscie forumowicze