PDA

Zobacz pełną wersję : Brama przesuwna od czego zacząć



mtsw466
20-10-2013, 23:36
Witam, od dwóch lat mieszkamy w domu wybudowanym dzięki poradom ludzi z forum. Przyszedł czas na ostatnią inwestycje czyli bramę przesuwną. Jak w temacie od czego zacząć? Z grubsza wiem co chcemy czyli jaka brama. Teraz pytanie czy zacząć od osadzania bramy, czy najpierw zakupić siłownik znając wagę bramy. I co powinno się znaleźć w zestawie który nie jest przesadnie rozbudowanych zestawem, myślę tu o napędzane.

rafal194
21-10-2013, 18:41
Najpierw osadzasz bramę a dopieroż siłownik.Z napędami jest prosta sprawa gdyś są skompletowane podstawowe zestawy.Napęd +fotokomórki+piloty (w zestawie przeważnie 1lub 2). Listwy zębate spawane lub przykręcane(więcej zabawy).
Dobór mocy ,osobiście jestem zwolennikiem dawania trochę zapasu mocy.Średnio brama 4mb światło waży 270-350kg.Więc napęd minimum do 500kg.

mikolayi
16-12-2013, 22:06
listwy zębate tylko przykręcane. Nigdy spawane. Chyba, że wolisz wymieniać uszkodzoną zębatkę napędu a nie uszkodzony fragment listwy

sokratis
17-12-2013, 18:55
Dawanie zapasu na moc napędu na pewno daje nie tylko płynniejszy ruch. Sprawi też, że napęd na dłużej starczy. Też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.