PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wewnętrzne przesuwane



kori
22-10-2013, 22:26
a ja mam pytanie o drzwie przesuwane.
chciałabym zastosować drzwi przesuwane naścienne.
otwór drzwiowy ma 90cm, a sciana na którą ma się przesuwać 100cm, dalej juz jest otó na kolejne drzwi ale juz standardowe tj. uchylne
czy nie bedzie problemu z montażem??
wole sie upewnić stąd pytanie.

Charlie
23-10-2013, 09:27
Ze skromnego opisu sytuacyjnego wynika, że nie.
Ale tak naprawdę to Twój sprzedawca tych drzwi powinien się wypowiedzieć po obmiarach w domu.
Chyba, że sama te drzwi chcesz zrobić :)

kori
23-10-2013, 14:54
mamy stan surowy, jeszcze mozna ew cos poprawic
Charlie, czemu uważasz ze nie da się takich drzwi zamontować??
skoro otwór ma 90cm no to chyba tyle będą miały też dzrwi i będą przesuwały się na ścianę, która ma 100cm
Powinno wszystko być na styk i być ok.
chyba ze się myle

finlandia
23-10-2013, 22:19
By powiedzieć coś na 100% trzeba zobaczyć te otwory i je zmierzyć, bo za specjalnie zapasu nie masz.
Wszystko zależy, jaki i z której firmy system wybierzesz. Np. w katalogu Porta najprostszy system naścienny ma 181 -184cm szerokości. Czyli ok 91cm mieści się w świetle otworu, pozostałe 90-93 "wykłada" się na ścianie. Ale zauważ - zapas to ok 7cm, na których musi pojawić się opaska kolejnych drzwi. Także - realnie masz 5 do maks 10cm zapasu.
Stąd warto sprawdzić wcześniej jakie ma wymiary system który wybierzesz.
Podałem na przykładzie Porty, bo jest wg mnie najbardziej dopracowana - systemy z Pol-skone wydają mi się za każdym razem być znacznie większe niż szkic z katalogu i muszę je skracać na miejscu (ale może ja się nie znam).

Charlie
24-10-2013, 16:04
Jak będzie skrzydło suwanki dojeżdżać do opaski ościeżnicy drzwi obok na tzw. "0" co jest mocno prawdopodobne przy celowaniu w stanie surowym to odechce Ci się patrzeć w tym kierunku.
Lipa, kupa, szambo - zero estetyki i funkcjonalności.
Pomiędzy drzwiami powinno być ze 30 - 40 cm przerwy. Wygląd jest estetyczny a nie niewiadomo co.
Nawet w pociągu drzwi nie idą w drzwi tylko jest fix :)

kori
24-10-2013, 17:44
jutro zrobię zdjecie i wrzuce do wątku
wtedy sami ocenicie

agathas
25-06-2014, 15:48
Podpinam się pod temat chociaż mam zapytanie o akustykę drzwi przesuwnych. Czy prawdą jest, że takie drzwi nie wyciszają rozmów i odgłosów oglądanego telewizora? Chciałabym oglądać tv bez obaw, że przeszkadza to innym domownikom np spać - nie mówiąc o innych rzeczach ;)

theme
25-06-2014, 17:26
Wyciszają minimalnie moim zdaniem. Nie jest to tak "szczelna" konstrukcja jak drzwi na ościeżnicy (pełnej czy opaskowej).

finlandia
25-06-2014, 18:11
W ogóle w drzwiach wewnętrznych trudno mówić o wyciszeniu. Nikt nie prowadzi badań dla takich konstrukcji, bo jest ich zwyczajnie zbyt wielka różnorodność. Każda szyba, przeszklenie czy panel może wpływać na akustykę.
Generalnie najistotniejsze są dziury wokół drzwi, czyli wskazane są uszczelki, w tym próg (a to wiadomo jest nie do zaakceptowania w nowym budownictwie).
I z tego właśnie powodu drzwi przesuwane są odczuwalnie słabsze akustycznie - w większości przypadków nie mają żadnych uszczelek i dość dużą dziurę wokół skrzydła. Nawet uszczelki szczotkowe stosowane przez Portę nie dają takiego efektu jak zwykłe drzwi.
Niestety - nie mam na ekspozycji przesuwek wewnętrznych, więc namacalnie nie pomogę :)

witek86
26-06-2014, 09:50
tydzień bez dostępu do klawiatury ? co ty kare masz:)

theme
26-06-2014, 18:08
Pewnie rękę przytrzasną przesuwkami aby sprawdzić jak ma się tam akustyka ;).

Uszczelki futrzaste z Porty moim zdaniem nie są wartością dodaną dla akustyki.

agathas
27-06-2014, 09:42
Czyli, że przesuwka tylko zasłania otwór i ma się nijak do akustyki. Uszczelek specjalnych nie ma. Szkoda bo myślałam, że swobodnie będę mogła oglądać telewizję bez przeszkadzania dziecku spać :(.... Inny rodzaj drzwi nie wchodzi w grę, bo mam wąski korytarz. Jedynie drzwi łazienkowe będą "normalne".

theme
27-06-2014, 20:47
Może drzwi łamane jak ma Porta w ofercie? Model Alfa lub Beta?

agathas
28-06-2014, 08:47
Widziałam takie ale nie podobają mi się :(. Zostanę chyba przy przesuwkach mimo ich akustycznej "nieszczelności".

ClNEK
29-06-2014, 18:01
Ja mam drzwi przesuwne do sypialni i bez problemu spie jak w drugim pokoju zabawka sie male dziecko, wiec jak dla mnie tłumienie jest na wystarczajacym poziomie.

theme
29-06-2014, 20:20
Może małe porównanie aby łatwiej było komuś zrozumieć na jakim poziomie jest tłumienie. Drzwi ramowe z przeszkleniem (przesuwki) tłumią podobnie jak drzwi płytowe przeszklone z plastrem miodu. Moim zdaniem płytówki nawet ciut lepiej tłumią dźwięki.

agathas
29-06-2014, 21:48
Ok dzięki :D. Zaryzykuję i kupię przesuwki. Zwłaszcza, że dobrze wkomponują się w korytarz. Wielkich przeszkleń nie planuję więc może będzie ok :yes:

Znajomyx
30-06-2014, 12:58
A czy nie można jakoś uszczelnić prowadnic, aby tłumienie było mniejsze? Na pewno przesuwki będą mniej tłumiły, ale mają inne atuty.

finlandia
30-06-2014, 15:46
Tak, mają atuty: są np. droższe.

theme
30-06-2014, 16:00
I możesz pochwalić się przed znajomymi. Coś jak lambo-doors w samochodach. Pytanie czy będzie och i ach z zachwytu czy popukają się w czoło ;)

agathas
03-07-2014, 14:43
Sorki ale nie chcę się chwalić przed znajomymi :P. Po prostu taki mam korytarz, że będzie wygodniej. theme masz jakieś kompleksy czy co...?