PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z linią energet. w granicy jest szkodliwa czy nie?



Barti4
12-07-2004, 13:38
Przy granicy dzialki (ktora znalazlem) jest transformator (nieduzy) i linia elektryczna (3-4 dosc cienkie kable). To jest jedyny minus dzialki. Jednak wiem, ze przy linii wysokiego napiecia duzej nie warto sie budowac, ale czy mieszkacie lub wiecie i mozecie cos doradzic? Czy szukac czegos innego, czy tez taka mala linia jest bezkonfliktowa?
Z gry dzieki za pomoc...
Barti4

Barti4
20-07-2004, 22:12
podciagam do gory...
Nikt z Was nic nie wie?

ArtMedia
21-07-2004, 08:54
Witam.

Z opiosu wynika, że to linia średniego napięcia. Jeśli jest oddalona od domu o kilkanaście metrów, to natężenie pół wewnątrz od własnych instalacji będzie rzędy wielkości razy większe niż od tej linii.
Moim zdaniem, jesli estetycznie Ci nie przeszkadza to nie ma się czym przejmować.

Barti4
21-07-2004, 12:04
wyglada mi to na 15KV, ale sprzedajacy zarzeka sie ze to linia 10...
Dom chcialem umiejscowic 10 metrow od linii, ale nie wiem czy to aby nie za blisko....
Z kolei jak zrobie 15, to od tylu na ogrodek i rekreacje zostaje mi juz sporo mniej miejsca...no i dojazd dluzszy, wiec koszty....
Estetyka mi nie przeszkadza, tym bardziej ze chce domek w parterze, jeno mnie meczy to pole elektromagnetyczne. Ja juz moge powiedzec nie jestem ropzwojowy, ale mysle o swpich przyszlych dzieciach i ewentualnych skutkach. Dlatego tez nie wiem czy ja brac czy szukac innej dzialki....
Bartek