PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie kratki na jednym kominie? Podpięcie pod odpowietrzenie kanalizy?



Tedisan
24-10-2013, 08:56
Witam serdecznie!

Pozdrawiam wszystkich, nowym użytkownikiem jestem. Do rzeczy.


Kupiłem niedawno dom, remontuję na piętrze łazienkę, w której nie było w ogóle wentylacji. Po drugiej stronie ściany łazienki, w której to ścianie biegną kanały wentylacyjne, planuję zrobić kuchnię i tu parę pytań:

1) Czy dwie kratki wentylacyjne położone na tej samej wysokości po obu stronach kanału dadzą radę? Do ujścia kanałów i tak jest dość niedaleko to ciąg zabójczy nie będzie. Dodam, że do tego kanału jest już podłączona pralnia w piwnicy.

2) Na piętrze są skosy, spadzisty z dwóch stron dach, ale w łazience, nad wejściem, jest może 60 cm poziomego sufitu. Mógłbym się przebić do "stryszku" (tam gdzie schodzą się krokwie) i założyć jakiś grzybek żeby zwiększyć podciśnienie (ten "stryszek" jest ze szczytów wentylowany, jest ruch powietrza) ale boję się, że będzie mi wwiewać zimne powietrze. Ewentualnie puścić po skosie rurę wentylacji na tym stryszku gdzieś wysoko na któryś ze szczytów ale wtedy ujście byłoby na pionowej ścianie (ewentualnie wyjście kolanem w pion poza dom).

3) Czy jak przekuję się z kratką od strony kuchni do kanału, w którym jest odpowietrzenie kanalizy będzie mi śmierdzieć? Wstawiłem w kanale redukcję na poziomie podłogi na piętrze i puściłem węższą rurkę do samej góry, cały czas mam odkryty ten kanał w łazience, mógłbym zapiankować wszystkie trójniki i zostałaby odsłonięta tylko ta szesnastka odpowietrzająca, nie wiem czy to ma sens.

4) Czy jest sensowne zrobienie kratki niżej? Po ścianie z kanałami wentylacyjnymi akurat leci w dół dach, na tej ścianie jest skos, więc mam możliwość wkucia się do innego kanału ale byłby on dużo niżej.

5) Pod trzeci kanał wentylacyjny, do którego mam dostęp, podłączona jest wentylacja nad piecem CO, w piwnicy, tu mam obawę, że będzie mi cuchnąć spalonką w kuchni/łazience, niby odległość dwóch pięter zachowana ale jednak martwię się o smród.


Reasumując, mam dostęp do trzech kanałów wentylacyjnych, pierwszy z odpowietrzeniem kanalizy, drugi, do którego podpięta jest pralnia w piwnicy i trzeci, do którego podpięte jest pomieszczenie z piecem CO, czy jest sens robić dwie kratki na tej samej wysokości z dwóch stron kanału, czy będzie mi śmierdzieć z odpowietrzenia kanallizy bądź z kanału gdzie jest podpięty piec?


Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!!!

Tedisan
28-10-2013, 07:43
@bump

eniu
28-10-2013, 08:05
To może poczytaj wątki o prawdziwej wentylacji. Bo jak zaczniesz kombinować to Ci się zmiesza smród z kibla ze smrodem z pieca i będziesz miał perfumerie w domu....O wentylacji poszukaj najpierw wątków adama_mk .

Tedisan
28-10-2013, 08:22
Zaczynam szperać :) Dzięki za info.