PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana 3W i montaż bramy garażowej



brzuzens
12-07-2004, 15:36
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Jestem na etapie adaptacji projektu (m.in. zmiana ściany na 3W) i chcę sobie wcześniej wyobrazić m.in. taki szczegół. Czy ktoś może mi opisać, opowiedzieć, narysować lub inną metodą wyjaśnić, w jaki sposób powinien wyglądać montaż bramy garażowej do ściany 3W? Tzn. wiem że warstwa elewacyjna powinna "zakręcać" do wnętrza budynku aby zachować ciągłość ocieplenia i wygląd elewacji, ale co dalej? Brama jest raczej montowana do warstwy nośnej, a nie elewacyjnej. Czy są do tego potrzebne jakieś dłuższe kotwy itp?

Krystian
12-07-2004, 18:15
Mnie udało się ,,bez zakręcania"... :lol: :lol: :lol:
Ale niestety niemożliwy był montaż bramy segmentowej (nadproże klinkierowe było prawie na takiej samej wysokości jak nadproże w ścianie nośnej), musiałem kupić uchylną.
Rada - wybierz się do firmy sprzedającej bramy, powinni mieć dokładne rysunki.

http://foto.onet.pl/upload/25/99/_242978_n.jpg

brzuzens
13-07-2004, 07:42
Mnie udało się ,,bez zakręcania"... :lol: :lol: :lol:
Ale niestety niemożliwy był montaż bramy segmentowej (nadproże klinkierowe było prawie na takiej samej wysokości jak nadproże w ścianie nośnej), musiałem kupić uchylną.
Rada - wybierz się do firmy sprzedającej bramy, powinni mieć dokładne rysunki.


Krystian, z tego co widzę na zdjęciu, to chyba bramę masz montowaną w otworze, a nie za nim, prawda? Jeśli brama jest montowana za otworem, to podobno lepiej "zakręcić" :) To jeszcze powiedz mi coś więcej, o co chodzi z tym nadprożem? Jak powinno być wykonane, żeby wybór bramy nie był z góry ograniczony? Rozumiem, że nadproże warstwy elewacyjnej powinno być niżej, niż w warstwie nośnej, tak? A o ile?

tchrzano
13-07-2004, 08:03
Wlasnie dzis ekipa bedzie montowala mi brame garazowa (segmentowa).
Z tego, co dowiedzialem sie do tej pory, to w zaleznosco od wysokosci nadproza w garazu mozna zastosowac sprezyne skretna wlasnie na wysokosci nadproza (u mnie nadproze ma ok 50cm). Przy niskich nadprozach sprezyna jest inna i montowana gdzies przy gornych prowadnicach.

Wydaje mi sie, ze montaz bramy do sciany 3W nie rozni sie niczym od montazu bramy do innych scian, bo wszystkie montuje sie do sciany od srodka garazu.

Szaruś
13-07-2004, 08:21
Bramę segmentową można zamontować w środku ściany. W zależności od producenta bramy nadproże w ściane nośnej powinno być o minimum 15-25 cm wyżej (czyli np. dla bramy 225 cm wysokiej, nadproże w ściance elewacyjnej na wysokości 225 cm, nadproże w ścianie nośnej na wysokości 240-250 cm). To musisz sprawdzić z producentem.

Tu (http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Murator/Brama1.pdf) masz kilka przykładowych rozwiązań. Musisz uzgodnić z producentem bramy i konstruktorem, które byłoby najlepsze.

I pooglądaj sobie np. katalog Hoermanna (http://www.hoermann.com/daten/katalog/de/de/einbaudaten/sectional-garagentore_20030324_s.gladitz.pdf). Szczególnie od strony 17.

Krystian
13-07-2004, 17:26
brzuzens - Szaruś wertuje w necie wszystko co dotyczy ścian trójwarstwowych, możesz śmiało skożystać z powyższych rad... :P :P :P
Jeżeli chodzi o mój przypadek, to brama jest zamontowana w warstwie ocieplenia (styropianu) a przymocowana do ściany nośnej kotwami (płaskownikami) podobnymi do tych jakimi montuje się okna w ścianie trójwarstwowej.