PDA

Zobacz pełną wersję : Drabina 3x9 - jaką kupić ??



krakus73
25-10-2013, 09:26
Chcę nabyć drabinę do domu, której zasięg będzie na poziomie ok.5m, dlatego myślę że optymalna to 3x9
I mam problem, bo im bardziej szukam i czytam opinie, tym bardziej nie wiem co wybrać...

Myślałem o zakupie KRAUSE CORDA lub BAYERSYSTEM - ale w obu przypadkach znalazłem dużo opinii, że obie marki mają problem i wyginają się jak na nie wejdzie ktoś o wadze ok.75 kg (jak ja), co przy podanej przez producenta wadze do 150 kg chyba nie powinno mieć miejsca.
Wyczytałem że np. KRAUSE w tym samym modelu CORDA stosuje dwa profile, ale jak to sprawdzić i gdzie kupić taką z grubszym profilem już nie znalazłem. Na 99% na allegro i w marketach typu Castorama itp. są te z cieńszym profilem...

Ze względu na bezpieczeństwo, nie szukam tanich rozwiązań, chcę kupić dobrą, bezpieczną i sprawdzoną drabinę.

Dlatego prośba o radę do tych co już kupili drabiny i używają ich - co radzicie??

Jarek.P
25-10-2013, 22:51
Mam jakąś tanią drabinę 3x9 z allegro, Alve czy jakoś tak i złego słowa o niej nie powiem. Myślałem o Krauze, ale potrzebna mi była drabina z możliwością rozstawiania na schodach, a takiej Krauze akurat wtedy nie oferował. Kupiłem więc tą Alve, używam trzeci rok (w tym przez pewien czas dość intensywnie) i żadnych zastrzeżeń. Ważę 75kg, drabina pode mną całkowicie sztywna, nic nie skrzypi.

J.

krakus73
31-10-2013, 20:12
Dzięki za odpowiedzi, zakupiłem drabinę ... ALVE, czyli inną niż planowałem na początku.
Kupiłem ją na Allegro jak Jarek.P, na chwilę obecną sprawdziłem tylko czy mam zasięg jaki chciałem i jak się ogólnie sprawuje. Nie mam zastrzeżeń, jest ok.
Gwarancja 5 lat door-to-door, gratis hak na zawieszenie wiadra, z przesyłką 370 zł.

jbloch
01-11-2013, 18:02
I dobrze zrobiłeś , kupuje sie najtańszą drabinę , i jak w karcie technicznej jest napisane że wytrzymuje 150 kg to znaczy że tyle wytrzymuję ( a tak na prawdę wytrzymuje więcej} trzeba tylko wiedzieć kiedy ona tyle wytrzymuje.. Ja mam jakiegoś śmiecia z casto , najtańszy jaki wtedy mieli i spisuje się bez zarzutu.Tylko na pełnym wysięgu w górę to raczej się staram stawiać jak najbardziej w pionie , wtedy wytrzyma jak najwięcej może , normalne prawa fizyki.

Ptaku122
14-11-2013, 14:44
ja mam z drabexu- najtańsza nie była ale stojąc na pełnej wysokości mam pewność że drabina jest stabilna. kiedyś pożyczałem od sąsiada wyżej wspomnianą ALVE i stojąc na max wysokości miałem uczucie że zaraz pęknie.ogólnie rzecz biorąc powiem (może to złe porównanie ale..) audi a6 - szmochód i fiat punto też samochód, obydwa jeżdża.... jeżeli chodzi o drabiny można powiedzieć tak samo z tej się sięgnie na kilka metrów i z tamtej sięgnie się na kilka metrów (można też sięgnąć z gałęzi z pobliskiego drzewa jeżeli rośnie;) ) jeżeli chodzi o prace na większej wysokości to lepiej mieć 100% pewności

krakus73
30-09-2015, 06:51
Kolejna osoba, która ma forumowiczów za idiotów...myślisz, że nikt się nie domyśli, że Twój post to marna reklama...i nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zerknąć, że wszyscy piszący w tym wątku, drabiny już mają, w tym ja :-)))



Jeśli nadal zastanawiasz się, polecam tą http://www.drabiny-krause.dmn.pl/typ/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-czesciowa-corda-ilosc-szczebli-3x9,253,385,5313
Znana marka, cena też przystępna, zasięg pracy 6,2 m, stabilne prowadnice. Same atuty !

Wojsław
12-02-2018, 20:57
Chcę zwrócić jeszcze "uwagę" na firmę HOHER ... ewidentnie niemiecko brzmiącą, sprzedają jednak tylko na allegro, gdzie mają prawie 100% pozytywów ale jak się przyjrzałem co chwilę pojawiają się te same wpisy z tymi samymi numerami "transakcji" więc wiadomo już skąd te 99.9 . a także olx gdzie nie można napisać opinii ... na znanym portalu opinieo.pl nie można zamieścić informacji, bo firma nie widnieje, a dodając ją pokazuje, że widnieje .... gdyż udało mi się znaleźć stronę internetową, która jest warunkiem do zamieszczenia tam opini ....więc za wiele ściem, żeby się skusić na niską cenę